Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2011, 22:06   #138
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ok, ali i dalje postoji problem elevacije, tj. polozaja po Y osi. A i jos jedna stvar, kako wii u zna na koju stranu sveta je televizor, i to onako precizno da moze da sluzi kao lupa za uvecavanje? Ok to moze sa nekim podesavanjima da se kalibrise, ali da li bi ta kalibracija bila toliko precizna?
wii zna gde je televizor jer kad uperis u televizor ima sensor bar da mu kaze da je tu.

elevacija ima uticaja samo kada kontroler sluzi za, sto ti kazes, "lupu" a tada opet vidi sensor bar.

ako gledas sa strane nesto i cucnes ili ustanes, ne menja se slika na ekranu kontrolera.
moze zahvaljujuci akcelerometru da nesto uradi kada pomeras po y osi, ali ne i da precizno prati i zna poziciju.

-EDIT-
btw, ovo za sensor bar je moja pretpostavka, mozda ni ne zna gde je sensor bar, ne znam da'l ima infrared kameru sa zadnje strane.

to sto imitira "lupu" uopste ne mora da znaci da je ultra precizno i da zna translaciju po y osi.
ovi "fake" demoi u promotivnim video klipovima ne znace nista, za wii se mislilo da ce imati 1:1 mapiranje kontrolera od pocetka po klipovima, ali je dobio tek sa motion plus-om.

u svakom slucaju nije nista do sada ne vidjeno jer bi vec ceo net eksplodirao pricom o tome.
da, jeste napredno, ali nista preterano specijalno.

ako ove poruke izgledaju kao da prozivam novi wii, hteo bi jos jednom da napomenem da jedva cekam da izadje i da cu vrlo verovatno u nekom trenutku kupiti.
sigurno pre nego novu ultra fensi zbudzenu konzolu iz ms-a i sony-ja (i ako trenutno posedujem i wii i xbox 360)

Poslednja ispravka: irreal (10.6.2011 u 22:20)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke