Prikaz jedne poruke
Stara 13.3.2018, 11:16   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Programiranje, stresno ili ne?

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Aj da razbijemo mit o programiranju (neko reko Mythbusters?)

Elem, ja sam se načitao i naslušao raznih priča o tome kako je stresno biti programer, kako mi programeri imamo nadljudsku snagu da istrpimo toliki psihički pritisak koji nam se servira i koji nas okružuje svakodnevno.
Zavisi u kojoj firmi radiš i na kakvim projektima radiš. Menadžment, tehnologije, priroda projekata, faza u kojoj se projekat nalazi, tvoja pozicija... Može da bude vrlo lagano a može da bude i ekstremno stresno.

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
A povrh svega moramo da učimo svaki dan da bi ostali konkurentni i ne bi izgubili tolike plate koje nam daju za džabe što sedimo u kancelariji i koristimo tastaturu kao sredstvo rada a ne mešalicu.
Moramo da učimo stalno, da i to treba da bude nešto prirodno što svako mora da usvoji da bi ostao konkurentan - koristiš radno vreme i projekte na kojima radiš da forsiraš sebe da stvari radiš na ispravan način, koristiš nove tehnologije itd.
Drugi deo ne mogu da komentarišem i reći ću samo ???

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Meni ovakve stvari ne piju vodu i nemaju nekog preteranog smisla. Ja se uspešno bavim ovim poslom već neko vreme, plaćaju me evo već dve i po godine za to i promenio sam svojevoljno tri firme tražeći sebe. I nisam se nigde susreo ni približno sa ovakvim stvarima što se često pominje kao tamna strana. Desi se neki put da moraš da sačekaš neki sastanak ili da ostaneš duže, ali to su kod mene veoma retki slučajevi, možda jednom u godinu dana.
Opet, zavisi od firme. U Srbiji vlada neki mentalitet gde je prećutno okej ako te gazda maltretira jer je ljude strah da ne izgube posao i realno je da mnogi to zloupotrebljavaju.

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Ono što mene zanima je kako vi gledate na celu situaciju? Koje su dobre i loše strane toga biti programer? Da li stigma koja vlada da imamo nadljudsku sposobnost da trpimo stres je istinita i zašto nije?
Po meni "stres" dolazi samo od nemogućnosti brze adaptacije i nedostatka fleksibilnosti. Programiranje može da bude stresno samo ako te oblast nimalo ne privlači i posao doživljavaš kao neki ekstremni napor ili ako nisi u stanju da posmatraš na struku širom otvorenih očiju i budeš svestan da moraš da budeš izuzetno fleksibilan što se posla tiče ali i da maksimalno držiš do sebe i ne daš da te bilo ko zloupotrebljava.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke