Prikaz jedne poruke
Stara 10.11.2019, 20:29   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Samsung LED TV - problem sa pozadinskim osvetljenjem

Pa nije to krpljenje rešenje uopšte. Kada jedna rikne i ostale nisu daleko. Da ne pominjemo različitu svetlinu novih i starih dioda što narušava uniformnost osvetljenja. Zamena na set je jedino logično i dugotrajno rešenje.

Igrom slučaja ja sam evo baš danas sebi zamenio sve led trake na Samsung 40H6400. Radile su i dalje ali nisu više bile svetle kao nekada i sve je prošarano bilo jer su neke oslabile više a neke manje. Jedna u uglu je ponekad umela da zatreperi. Mada nije ovo posao za svakoga, prvi put ne povežem lepo 1 flet pa mi nema pola slike, otvorim opet masku samo, sredim to... Kad ono jedna tufna svetli na ekranu (ispao onaj mali difuzor sa diode jedne a ja nisam primetio) pa otvorim opet komplet da to zalepim... i treće slaganje tek bude kako treba. Nov set sam naručio sa Ali-Express za 19$, evo odlično rade i odmah sam smanjo backlight sa 14 na 9 jer je mnogo jače sada. Usput sam očistio i neku prašinu sa difuzora, nemam pojma kako je dospela unutra ali nakupilo se na par mesta i videlo se to opušteno na čisto beloj slici.

Upravo sam završio kalibraciju u 10 tačaka, slika ko nova (sem 2 ipo zaglavljena zelena piksela). A jutros je ko strašilo bila kad se saberu prošarane diode, jedna koja treperi i mestimično prljav difuzor.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Howard1 (10.11.2019)