Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2016, 12:32   #1
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Red face ZENIT-E i Old school fotografija

Pronasao sam u podrumu medju stariv stvarima ZENIT-E 30 i kusur godina stari apart. Googlao sam malo i vidim da ljudi jos uvek fotkaju sa njim. Na flickr ima zaista lepih fotografija.

Ovo je moj ZENIT-E


Nije bilo tragova ostecenje, lepo navija i okida, lepo radi promena brzine zatvaraca, radi senzor za svetlo. Kupio sam Kodak ColorFilm ISO 200 sa 36 fotki ubacio u aparat podesio na ISO 200 i krenuo da fotkam. Kako znam i umem naravno posto nemam nikakvog iskustva sa ovakvim aparatima, a pritom nemam blic.

Kada sam otisao da razvijem film nisam ocekivao mnogo, medjutim skoro svih 36 fotki sam odradio i polovina uglavnom portreti i close-up su FENOMENALNI

Primer fotki


Mnogo, mnogo bolje izgledju uzivo. Nisam imao scener vec sam uslikao sa Nokijom 808

E sad pri smanjenom osvetljenu i "laundscape" fotkama mislim da ne znam kako sta treba da podesim pa ako moze pomoc od iskusnijih kolega kolko treba da odvrnem prvi deo objektiva sto ide od 2 do 16 i kolka treba da bude brzina zatvaraca da bi dobio bolje fotke.

Primer mojih fotki


Moze li mala pomoc kako da te fotke ispadnu bolje, pogotovo "laundscape" sve su mi ispale blede i jedva se vide

Unapred hvala!

Inace u temu su dobrodosli svi koji imaju isti ili slican stari fotoapart da podele svoja iskustva i fotografije!

Poslednja ispravka: Filip89x (25.8.2016 u 19:31)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
AstraLogos (19.2.2017), dzandza (7.9.2016)