Prikaz jedne poruke
Stara 16.6.2012, 23:47   #278
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ne budi toliko ubedjen. I WiiU je trenutno jedva bolji od current gena. Sacekaj malo, videcemo.

Sudeci po tom dokumentu (ako je tacan) ono sto Microsoft planira moze biti veoma ozbiljno. Ta cena od 300$ ne govori mnogo o hardveru. Ako zaista planiraju da nude TV servise, oni tu mogu naplacivati pretplatu. A onda uz ugovore, moci ce im se da smanje tu cenu jos vise. Za hardware je gotovo sigurno, Durango ili neka slicna varijacija ce najverovatnije da bude najjaci CPU od sve tri konzole, a to im treba zbog Kinecta. Sony ce ici na nesto slabiji CPU, ali ce ici i na ultra mocan GPU sto moze biti vaznije.
To si u pravu, ali za ameriku. Prica se da ce potpisati ugovore sa kablovskim operaterima koji ce M$-u davati novac po svakoj konzoli i tako smanjiti cenu proizvoda. Drugde u svetu ne mogu da otpisuju cenu od konzole. I to sto pricas je tacno, CPU ce biti verovatno najaci, ali GPU je verovatno slabiji nego u Wii U konzoli ili je razlika izmedju njih minimalna. Sony se okrece slabijem procesoru koji imaju sad konzole, nekom hibridnom APU procesoru od AMD-a, sto ce im omoguciti najbolje performanse GPU procesora (neka vrsta hybrid crossfire X tehnologija) i najlaksi development (x86 arhitekturu koja je poznata programerima i developerima vec vise od 20 godina ako se ne varam i jedina za sad potvrdjena da je podrzava UE4).

Wii U nije jedva jaci, dosta je jaci. Cak i da ostane ova iz prvih dev kitova graficka (4770) imace barem 4 puta jacu graficku od Xbox-a i 5x jacu od onoga sto ima PS3 trenutno. Imace minimum 1.5GB rama, sto je 3x vise nego kutija. Ja sam ubedjen da ni sam Nintendo trenutno nije siguran koji hardver da stavi i da ima vise verzija, a da ce definitivno odluciti kad vide sta hoce potrosaci, da li jaci i malo skuplji sistem (u tom slucaju sam ubedjen da prelaze na HD6770) ili slabiji i jeftiniji sistem (u tom slucaju ostaju na 4770 ili neku 5xxx seriju grafickog procesora).

Sve u svemu, ovo ce biti mozda najbliza generacija po cistim performansama jos od SNES-a i SEGA Mega Drive 2 konzole. Svako ce imati svoj "thing", Nintendo tablet kontroler i asymmetric gameplay, M$ krosplatformsko povezivanje i Kinect V2, Sony "hard core to the core". Bice zanimljivo gledati razvoj situacije.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke