Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2012, 16:13   #17
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ovako iz glave (da ne tražim tačne brojke) za CPU (jer se lakše kvantifikuje) mislim da je išlo:
3,5 MHz (SNES) -> 33 MHz (PS) -> 390 MHz (PS2) -> multi 3200 MHz (PS3). Plus napredak same arhitekture. Pri čemu je sam computing power u FLOPS verovatno rastao čak i dosta više od 10X po generaciji. Sad smo blizu nekog limita što se radnog takta tiče, ali uz napredak arhitekture, ako kompletan sistem ne može da udesetostruči GFLOPS-e prethodne generacije, biće ovo najmanji generacijski skok za koji znam. Plus opet naglašavan da će deo tog napretka morati da bude iskorišćen za puko podizanje rezolucije.

Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.

@CTOJAH

Pošto u realnosti konzole postoje pa postoje, bolje ja da budu iste arhitektura kao PC nego da ne budu. A PC ima još mnogo svojih baljezgarija da sredi pre nego što postane ozbiljna alternativa najširem krugu plug & play igrača.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vetar. (1.12.2012)