tema: Stellaris
Prikaz jedne poruke
Stara 27.8.2015, 22:22   #7
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Cinjenica je da ima isto masu ljudi koji voli svemirske strategije...
http://www.gamegrin.com/previews/stellaris-preview/
Ima ih ali mnogo manje od onih koji vole istorijske igre.

Najbolji primer ti je tak two sa svojom novom Civilizaciojm Beyond Earth koja je vec nakon mesec-dva od izlaska 50% 0ff skoro svake nedelje na Steamu ui Mac app Storu.

Potom ona sacica ljudi koja igra par svemirskim strategija koje postoje ne mora nuzno da igra I Paradoxove Istorijske Grand strategije cime dolazimo do drugom problema.
Koliko ce novih igraca Paradox privuci kada se zna da za savladavanje njihovih igara trebaju cesto meseci a ne sati ili dani.
Drugo Paradox pare najvise zradjuje na DLC dodacima.
Jer osnovna igra je cesto $49.99 ili 4#9.99 po izlasku a onda ti dodaju manji dlc dodak koji ti naplacuju $10-14.

Za uspeh ovog sistema treba ti sira baza zaludjenika za grand strategije pitanje je da li ce nova igra postici tu siru bazu vec na samom pocetku. Tako da videcemo kakav ce im prinos na investiciju biti kada Je Stellaris u pitanju.

I na kraju da bi bilo koja fantazija uspela treba da ima bogatu podlogu (Knjige: LOTR, Game of Thrones, Dune) ova igra to nema.

Lako je meni da se uzivim u to da vodim Nemacku u II svetskom ratu (hearts of iron) ili Britaniju za vreme koolonijalnog osvajanja (Viktorija) ili pak Spaniju za vreme rane Kolinizacije (Europa Universalis) ili da tripujem da sam Dusan Silni u srednjem veku (Crusader Kings) ili Cezar u Rimu (Eu ROme).

Lako jer sam procitao I pogledao million knjiga I filmova i oni mi omogucavaju da zamislim taj svet a opet istorijska podloga Paradoxa daje ti mogucnost da ucinis nesto sto si uvek zeleo a to je stvaranje alternativne istroije.

To je ono cega nema u tim Svemirskim igrama jer nema istorije kao baze i sta ja sada treba da zamisljam da sam neki Vanzemunac zelene boje i da idem da osvajam neke tamo Vanzemunce plave boje za neki resors koji uopste ne postoji, razvijajuci tehnologiju koja takodje ne postoji.

Trla baba lan da joj prodje dan.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke