Prikaz jedne poruke
Stara 16.4.2019, 13:30   #10
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs down novi Q55Q60R je mega šit

Rtings je objavio test Q55Q60R. Panel u 55“ modelu je promenjen – umesto AMVA3 (AUO), sada je SVA (SDC). Naravno, oni o tome nikada ne govore, ali se vidi na
osnovu mikroskopskog snimka podpiksel strukture.

Očigledna je jasna degradacija po pitanju kvaliteta slike u odnosu na prošlogodišnji Q55Q6FN. Šta više, lošiji je i od UE55NU8000! Dupla degradacija!!! Pozadinsko
QD LED osvetljenje je ogromna degradacija!

Zatim umesto premijum srebrnog kućišta sa metalnim nožicama, sada je jeftino plastično crno kućište i nogice od NU7100 serije! Trostruka degradacija!!! Dno dna…

Videlo se na CES-u da je Samsung očigledno muljavio sa premijum modelima i to postaje jasnije sve više kako testovi izlaze.

Samsung treba da je sramota. Ponavlja se 2017-ta. O njihovim katastrofalnim premijum (QLED) modelima iz 2017-te, možete pročitati u mojoj poruci od pre 1,5 godine.
Iskreno se nadam da će ih tržište kazniti kao i pre dve godine.

Kome treba igrački televizor, kupujte dok još imaju na popustima njihovi prošlogodišnji modeli.

Ako ste negde na Zapadu i čitate ovu temu, moja preporuka je Q55Q8DN. Ima ga još po Nemačkoj i Austriji za ispod 1.300 €. Realno „džabe“ za takav vrhunski model .
Nemoj da se neko zezne i slučajno kupi Q55Q8FN – evropska verzija za razliku od severnoameričke ima bočno poz. QD LED osvetljenje! Q8DN serija ima FALD i to odličan.
Dakle, evropski Q8DN = severnoamerički Q8FN. I zaobilaziti zakrivljenje Q8CN modele u širokom krugu. Ponoviću iksti put – zakrivljeni VA monitori da; televizori ne.

DOPUNA
49“ verzija Q6FN isto kao i 49NU8000 nema 120 Hz panel niti podržava FreeSync. Dakle, to od 55“ pa naviše.

P. S.
Jedina pohvala je što svi Samsungovi UHD modeli od prošle 2018-te godine svi imaju neki VA panel i tako su nastavili i ove godine kako stvari stoje. U 2016-toj MU6x00 serije
su bile mešane (VA i PLS/ADS) o čemu sam isto kucao.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke