tema: Multi-Boot
Prikaz jedne poruke
Stara 29.3.2006, 22:18   #17
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Multi-Boot

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Znači po defaultu Win 98 setup će pokušati da počne instalaciju na c particiji,gde je xp a ne na logičkoj particiji.Tako je po defaultu.A ja samo tvrdim da se po defaultu windows 9x ne može instalirati na logičkom drajvu.Jedino bi uz pomoć naprednih opcija nekog boot menadžera windows 9x mogao da se instalira na primarnoj particiji na drugom hard disku,ali čak ni uz pomoć boot menadžera se ne može pokrenuti setup na logičkoj particiji jer je to nemoguće.
Ne neznam zasto tako mislis. Setup 98/ME citaj 9x kada vidi sta se desava na primaroj particiji da ti da promenis destinaciju isto kao XP sto ti da gde ces da instaliras.

Znaci sve sto treba je da uradis, da bi instalirao Win9X preko Win 2000/XP je da na primarnoj particiji napravis prazan tekstualni fajl pod imenom BOOTSECT.DOS koji mora da bude totalno prazan i u BOOT.INI fajlu dodas C:\="Microsoft Windows 98/ME/9X"
Lepo butujes sa floopy/CD butabilnog pokrenes instalaciju sa Setup /IR /IS /IE, kad te pita za destinaciju umesto recimo C:\WINDOWS.000 napises X:\WINDOWS (X: je drajv koji oces) i instaliras windows normalno a zatim vec pri prvom restartu ces moci da odaberes izmedju XP/9X u NT loaderu. I to je to.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Kako je u dokumentaciji iz 1998 godine objašnjeno kako se instalira windows 98 posle xp-a?Tada čak nije bila ni win 2000 na vidiku,jedino je postojao windows nt 4 koji čak nije mogao da prepozna fat 32.
Pa i jeste izmedju nt i 98 cak je i deo teksta u setup.txt na 98 cd kao i na win95, jer NT moze da cita FAT, a to je dovoljno.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke