tema: Multi-Boot
Prikaz jedne poruke
Stara 29.3.2006, 18:42   #15
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Multi-Boot

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Uhvatio si se samo te C particije,kao da je to jedino važno.
Jedna particija ti može biti C u Windowsu xp,a sasvim druga particija može biti označena kao C u Windowsu 9x.Pitanje je o kojoj particiji ti pričaš.Sistemska particija(na kojoj se nalazi folder Windows i ceo sistem) je u Windowsu 9x uvek označena kao C.U Windowsu NT/2000/xp/2003/vista to ne mora biti tako,sistemska particija može biti D,E ili neko drugo slovo.
Moze da bude bilo koje slovo od A-Z u mom primeru je to C i C ima da ostane. i kod mene su XP i svi njegovi fajlovi na C (PRIMARNOJ) Vista na D(LOGICKOJ) a boot fajlovi od Viste su na C i Me na E(LOGICKOJ) particiji a takodje gore navedeni boot fajlovi su na C jer moraju da budu na primarnoj particiji i jedino tako mogu da ucestvuju u NT loaderu. I svuda mi je C,C D,D i E,E znaci sva tri windowsa vide isto, Jer to tesko da se svati.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ako imaš samo jednu primarnu particiju onda je Windows 9x baš na njoj a to što tvrdiš da je instaliran na logičkoj –apsolutno je nemoguće
Ocigledno da nisi dovoljno eksperimentisao da bi ovo utvrdio ili si to negde procitao ili ti je neko rekao da ne moze pa se sad inatis sa mnom

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Da li si siguran da imaš baš Windows Me a ne recimo Win 2000?
Pa ti mene stvarno za****vas ili namerno. Jesi li ti normalan sve vreme pricamo Windows 9X a ti meni kazes da nije slucajno 2000. Auuu kakvih ljudi ima. KATASTROFA!!!!

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Vista mora da se instalira na ntfs,a ako si kasnije konvertovao Vistinu particiju u fat 32 Vista neće moći više ni da se pokrene
Ovo je tacno ali ja koristim malo stariju koja jos poseduje FAT32 podrsku i normalno radi. I ja sam mislio gotovo je ali ne znam kako je uopste proradila, doduse trebalo je vise vremena da se digne, ali je slegla.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Vista ne podržava multi boot sa Windowsima izdatim pre win 2000 sp 4,barem ne preko nt loadera a druga je stvar ako se koristi Boot Magic ili neki drugi program.To lepo piše u read me fajlu Vistinog instalacionog diska.
Da ovo ce da bude tacno tek kada izadje finalna verzija, Ova beta koju ja koristim ima polu-stari nt loader. Verzija je u stvari predzadnja beta Viste.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Previše si kategoričan za nekoga ko je dovoljno neupućen da može tvrditi da se Windows 9x može po defaultu instalirati na logički drajv.Malo pročitaj pdf dokumentaciju Partition magica,poseti druge forume i sajtove
Prvo nemam ja sta da citam ti si taj koji bi trebalo da cita tehnicku dokumentaciju MSDN iz 98 godine gde je ovo objasnjenjo sto ti ja pisem. Jednostavno bi trebalo da probas da instaliras Win 98/ME posle xp na logickoj particiji i da se uveris i sam. Ti bi trebalo da razjasnis sta je BOOT sistema i koji fajlovi igraju igru i sve ce ti biti jasno sta treba da uradis da bi Win 9X instaliras na Logickoj particiji.

Poslednja ispravka: NenadN (29.3.2006 u 18:58)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke