tema: Multi-Boot
Prikaz jedne poruke
Stara 29.3.2006, 11:48   #13
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Multi-Boot

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Tebi očigledno nije baš sve jasno o particijama i sve si pobrkao.To što imaš 3 particije i to što je windows me na "trećoj",uopšte ne znači da je millennium na logičkoj("lokalnoj?") particiji.Na jednom hard disku ne mora da bude samo jedna primarna particija može da ih bude i više i to maximum 4 primarne ili 3 primarne i 1 proširena(extended -u okviru koje su definisani logički drajvovi ).Na svakoj od primarnih particija ako su fat može se instalirati Windows 9x ali nikako ne i na logičku particiju koja je u okviru extended particije.Ti očigledno pogrešno misliš da je samo jedna od ovih particija primarna ali iznenadićeš se ako malo bolje pogledaš u partition magicu ili disk management-particija na kojoj je windows me je sigurno primarna.U tvom slučaju sasvim je moguće i da su sve tri particije primarne ili da imaš 2 primarne i jednu proširenu.Ono što je sigurno windows me ti je na primarnoj particiji.
Nadam se da sam bio dovoljno informativan i da ti je sada jasnije kako ti je hard disk podeljen.
Ti ne znam da li slusas ili se pravis, Lepo ti kazem da mi je jedna jedina particija primarna a to je C:, druge dve particije su logicke. I MOZES NORMALNO DA INSTALIRAS 9X NA NJU.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Vista ne može da se instalira na fat
Ja sam ovo nesto premestao tj nesto sam se igrao PQ Magicom i slucajno konvertovao pogresnu particiju u FAT32, vista je i dalje radi normalno a to sto microsoft stavlja ogranicenje na instalaciju to je njihov problem.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
takođe ne podržava multi-boot sa windowsima starijim od win 2000 sp 4 pa ni sa Windows Me.
A sto ne bi podrzavala majke ti, kakve veze ima vista sa tim. Vista ima potpuno isti nt loader kao XP i mozes da ga zeznes na nacin koji oces.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Pošto si uspeo da instaliraš Windows 9x na logičku particiju,Vistu na fat,i da uklopiš u multi boot sa njom i Windows Me iako ga Vista ne podržava ne bi me iznenadilo da i Linux instaliraš na fat.
Malo je čudno da niko sem mene na forumu ne reaguje na ovu priču o instalaciji Windows Me na "lokalnu" particiju-ipak su u pitanju elementarne stvari.
To sto ti ne znas elementarne stvari oko instalacije windowsa, to je tvoj problem.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke