tema: Multi-Boot
Prikaz jedne poruke
Stara 28.3.2006, 22:00   #11
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Multi-Boot

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Windows 95/98/Me jedino može da se instalira na primarnu fat particiju na prvom hard disku nikako ne na logičku(ili "lokalnu" po tebi).
Ne, Ne gresis sine probaj i videces sam. Win 95/98/ME citaj Win 9x mozes da instaliras na lokalnu particiju. Evo Ja imam HDD podeljen na tri particije, na prvoj primarnoj je xp, na drugoj mi je Vista i na trecoj je ME. A svim windowsima se na primarnoj nalaze boot fajlovi. Za XP i Vistu to su slicni fajlovi i razdvaja ih samo BOOT.INI dok kod ME MSDOS.SYS je taj koji kazuje gde se nalazi instaliran milenium i to cak nemam nikakav BootMenager nego vec samo nt loader od Viste/XP, Normalno sve particije su fat. Ako mi ne verujes probaj da sada na vec postojeci XP instaliras 98/ME.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ovo jeste izvodljivo samo ako je xp instaliran na primarnoj fat 32 particiji na prvom hard disku ali uopšte nije preporučljivo jer može sve raditi kako treba ali može doći i do toga da jedan ili oba windowsa "pobrljave".U slučaju dual boot-a uvek treba windowse razdvojiti na različite particije jer je tako najsigurnije .Što bi nekome trebala 2 os-a na istoj particiji pa u slučaju formatiranja da oba izgubi.
Da slazem se sa tobom inace ja sam to naveo kao primer da nije bitno da li je primarna ili sekundarna bitno je samo da je fat.

Poslednja ispravka: NenadN (28.3.2006 u 22:08)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke