Prikaz jedne poruke
Stara 9.10.2016, 7:53   #1207
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Hteli su realnost... Jedan od razloga slabljenja Vizantije upravo je bio preveliki broj sveštenika koji su čak u jednom trenutku dostigli jednu trećinu stanovništva. To je katastrofalno uticalo na vojsku i ekonomiju. Al bar će biti zanimljivije.
Mislio sam da je to bilo vise zbog balansa. Pravoslavni slajder i mehanika je bas siromasna u odnosu na druge hriscane. Evo od utorka Kopti dobijaju mocne bonuse ako koptska zemlja drzi svete koptske gradove. Najbolja stvar je sto ne moras licno da ih imas u posedu nego bilo koja zemlja koja je koptska, bonusi su veoma dobri : +2 missionary strength, +5 Discipline, u tom rangu. To zavisi od poseda provincija a kod pravoslavnih od eventa za podizanje slajdera, eventa koji ima svoj MTTH i redak je. Stoga podizanje slajdera na 100% traje 160-170godina. Samo pogledaj slajder za sunni veru i bice jasno koliko je mocniji. U novom pecu favoriti da se igraju su pravoslavne zemlje, The Knights (dobili mogucnost pljackanja obala stranih religija kao severni afrikanci), Brandenburg (jedinstven oblik vladavine, vojna drzava, sa jakim bonusima na vojsku sto je drzava manja veci su bonusi). Jedino me brine sirenje Institucija jer nisu objasnili kako to ide. Mislim da ce npr Srbija imati prednost jer ima izlaz na more samo mora u prvih 5-6 godina podici provinciju Srbija na 20dev zbog prihvatanja Institucija, posebno Renesanse.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke