Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2010, 2:23   #81
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Unthinkable


Odgledah ga juče, još sam pod utiskom . Jedan od boljih filmova koje sam pogledao ove godine, mogu slobodno reći u da je u prva tri, ali mogu sa sigurnošću reći da se neće svima svideti posto se radnja vrti oko veoma delikatne stvari. Film drži pažnju svaki svoj minut, čak i od samog početka i volim što se u glavi gledaoca javlja pitanje šta će se sledeće desiti, a ne šta će se na kraju desiti. Gluma iznenađujuće dobra, što je naravno za očekivati od ovakve postave, ali stvarno izvukli su maksimum.

Samuel Jackson u ulozi CIA ispitivača, psihijatra i mučitelja, koji veoma efikasno obavlja svoj posao sa apsolutnom slobodom, bez obzira na moralna načela i posledice. Radnja filma se vrti oko njegovih metoda i koliko je on spreman, a koliko bi stvarno trebalo daleko da ide. Većina se sa njegovim likom koji glumi neće složiti, neki hoće, ali ja baš mislim da film šalje poruku teroristima da prestanu da se glupiraju, pošto, ma koliko neko bio kriv za trenutno stanje u većini muslimanskih zemalja (kako ratove tako i indirektan uticaj Amerike i još par država kroz kontrolu njihovih vlasti), civili ne treba da ispaštaju i njihove vlade su spremne da ih brane na sve načine. Veoma brutalan film, ne baš kako Srbi "znaju" da ga "urade" , ali brutalan.
Veoma veoma mala ocena na IMDBu, sramota što većina komedija i akcija punih retardiranog humora ima veću ocenu od ovakvog filma. Po drugim ocenama iz ove teme ovaj film bi rankirao iznad svih, pa tako po meni dobija ocenu 9.0. Mogao je da izvuče i više da je kraj malo bolji, očekivao sam kraj dostojan ovakvom filmu, ali je za klasu niži. Ne kažem da na kraju upropaštavaju ceo film ili da ne valja, ali moglo je malkice bolje.
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Supreme.50 na korisnoj poruci:
Game fever (5.8.2010)