Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2018, 10:21   #144
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni ovo, i dalje, lici na prilicno ekstreman stav. Pogotovo jer razgovaramo o uticaju politicke korektnosti na savremene igre. Odakle si ti izvukao ljubimce, koji negde dolaze od nekud, nije mi jasno.
Ljudi koji ubijaju homose i forsiraju žene da se pokrivaju, pored drugih stvari, nisu nešto što treba ijednoj zemlji. Ako ti to nazivaš civilizovanim, onda sam ja zaista ekstremista. Da budem iskren, ne znam ko ih pomenu ovde, ili sam možda ja utripovao, nekako mi sve to ide u SJW paket. No to i nije toliko bitno. Poenta je da različitosti dovode do sukoba. Pogledaj Bosnu, razlika samo u religiji pa opet šta se sve dešavalo. I to ne jednom. Pedeset godina posle ww2 je bilo bratstvo-jedinstvo na n-ti stepen pa se opet desilo šta se desilo. Misliš da ljudi nauče vremenom, ali to se ne dešava.

Citat:
JiubGuard kaže: Pregled poruke
Nije mi ovo baš najjasnije na kakvu rak ranu misliš?
Mislim na Kosovo. Dalje valjda znaš i sam, nije to bio tako davno.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne znam gde i šta gledaš, ja sam čitao pre par godina sažetak nekog istraživanja, ali i da je značajnija razlika, opet ne menja činjenicu da su milioni crnaca inteligentniji od prosečnog belca, a još mnogo više njih od prosečnog rasiste, jer su neka druga istraživanja pokazala da su ljudi sa nižim IQ skloniji rasizmu (što opet ne znači da ne postoje i visokointeligentni rasisti).
Da ne bude zabune, samo hoću da ukažem na to koliko je besmisleno ljude procenjivati samo na osnovu rase.

edit: i kad sam već kod raznih studija, nedavno je objavljeno kako je jedna pokazala da ljudi niže inteligencije imaju predrasude prema svima koji se na neki način razlikuju (nacija, rasa, vera, seksualna orijentacija itd.), a ljudi više inteligencije prema konzervativcima .
Ah ta istraživanja. Idu u ruku sa drugim činjenicama - neverovatno razvijenim afričkim civilizacijama sa bogatom kulturom, arhitekturom i pravnim sistemom koji su nasledile sve zemlje sveta. Evo Zimbabve, otkad su proterali belce (to naravno nije rasizam) zemlja im procvetala, od uvoznika postali su izvoznici hrane. I kad odeš na jutjub i ukucaš black people looting, nećeš da dobiješ ništa. To rade samo oni divlji irci. Znaš oni isti irci koji su takodje dovedeni kao robovi.

Mislim da bi bilo korisno da redefinišeš svoj pojam činjenice. I dont think it means what you think it means. I da odeš da živiš u neku afričku zemlju kad su već toliko superiorni.

I hvala ti što si me nasmijao sa tom drugom studijom. Uvek mi je zanimljivo da vidim progresivce kako pljuju po onome što im je omogućilo da budu u poziciji da pljuju na prvom mestu.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke