Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2018, 9:14   #143
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne znam gde i šta gledaš, ja sam čitao pre par godina sažetak nekog istraživanja, ali i da je značajnija razlika, opet ne menja činjenicu da su milioni crnaca inteligentniji od prosečnog belca, a još mnogo više njih od prosečnog rasiste, jer su neka druga istraživanja pokazala da su ljudi sa nižim IQ skloniji rasizmu (što opet ne znači da ne postoje i visokointeligentni rasisti).
Da ne bude zabune, samo hoću da ukažem na to koliko je besmisleno ljude procenjivati samo na osnovu rase.

edit: i kad sam već kod raznih studija, nedavno je objavljeno kako je jedna pokazala da ljudi niže inteligencije imaju predrasude prema svima koji se na neki način razlikuju (nacija, rasa, vera, seksualna orijentacija itd.), a ljudi više inteligencije prema konzervativcima .
Ovo poslednje ti je baš generalizacija. Da je Homo Sapisens Sapiens svojm inteligencijom u davnim danima prihvatao sve drugačije danas bi nam se majmuni smejali, tj ne bi nas ni bilo. Bolje bi bilo da se vratimo n temu igara, koje su ni krive ni dužne postale žrtva onoga što ponavljam jeste pokret, nastao intersekcijom raznoraznih delova marskističke ideologije, i u kome je jezgro klasne borbe skoro pa izbrisano. Zameni klase sa opressed grupama, a one se množe kao zecovi, i imaš ovo danas.
Autor recenzije, blogerskog pisanija, koje je i bilo razlog zašto je Kuzma napisao svoju kolumnu, i sa pravom podsetio da mi jugo i istočno Evropljani imamo iskustva sa virusom koji je zombirao svet i preti da proguta sve čega se dotakne, je kmečao zbog nedostzatka diverziteta i toga da se jadni opresssed ne belci ne mogu identifikovati sa likovima u igri. Identifikovati Naravno, čista identifikacija nije dovoljna, potrebno je i da ta grupa bude prikazana u dobrom svetlu, tj da bude pozitivac, ili barem, žrtva negativaca u igri. To je poenta koja je izazvala Kuzmu, menjanje istorijske pozadine igre, prodaja ideologije u nečemu što bi trebalo da bude zabava. Identifikacija koju sam već pomenuo nije nikakav argument, jer koliko se sećam, na ovoj planeti ne žive kugle koje gutaju sve što stignu i begaju od četiri duha, pa smo svi, i crni i žuti, i beli i braonkasti, i čisti i od eurokrema umazani, i muški i žemski igrali igru u kojoj je glavni lik baš ta kugla! I nije nas bilo briga da li se ta kugla oseća povređenom, niti nas je bolelo uvo da tražimo "pravdu za duove" Još manje da lamentiramo oko inteligencije kugle, Jet Set Vilija, ili bilo koje grupe "identiteta" predstavljenih u igri.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke