Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2014, 22:08   #173
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Kao prvo, otkud ti to da su Linux korisnici zadovoljni izborom igara na Steamu?
Na prvu loptu, pogledaj komentare na clanak koji sam okacio. Druga stvar, onaj ko se opredelio za Linux kao definitivni, primarni OS je neko ko se navikao da koristi alternative i odredjena ogranicenja koja na Windowsu nema. Tako da je dolazak Steam-a sa koliko god velikom bibliotekom igara, svakako dobra stvar i korak napred u odnosu na prethodno stanje. Naravno da bi zeleli i da veci izdavaci krenu da izbacuju svoje igre za Linux ali za to ce morati jos da cekaju, do tada mogu da koriste Wine ili skromni library Steam-a.

S druge strane, najveci problem sa igranjem na Linuxu nije nedostatak AAA naslova vec nedostatak drajvera, za nvidia-u jos i Boze pomozi ali AMD je katastrofa. Tako da je to vec u startu veliki drawback, pogotovo kad hoces da poteras nesto velikog kalibra kao napr. Metro LL. Daleko je jos Linux od platforme za high-performance "teranje" igara, no sa razvojem SteamOS-a i SteamMachines i to se mozda promeni.

Ovo su ti sve informacije iz prve ruke, s obzirom da Linux koristim vec par godina unazad a trenutno mi je glavni OS na laptopu.

Citat:
Što se "indie korova" tiče, to je kad student agronomije za jedno popodne reši da se ispovraća u nekom game maker programu, zatim pozove celu familiju i prijatelje sa Facebooka da glasaju za njegov "projekat" na Steam Greenlight-u i onda se Steam baza uveća za još jedan "grandiozan" naslov. Da se razumemo, memam ja ništa protiv indie naslova ali mi smeta što svaki put kad otvorim Steam pola ekrana zauzimaju naslovi tipa "AAAAAAAAAAAAAAA", "EEEEEEEEEEEEEE" i "OOOOOOOOOOOO".
Ok, imas poentu, svakako ima skakljivih naslova.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke