Prikaz jedne poruke
Stara 8.10.2016, 10:24   #29
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
...

Што се тиче злочина, било их је над муслиманским и хрватским цивилима и ту нема оправдања (чак и да су рађени из одмазде за претходна усташка клања), док су ликвидације у Србији 90% рађене по пресудама војних судова (историчар Милосав Самарџић побројао око 3000), јер је за сваку комунистичку активност, чак и дељење летака, по важећим законима Краљевине Југославије, могла бити изречена смртна казна.
1. Kakav je to zakon po kome se za deljenje letaka ubija? Tebi je to normalno??? I nemci su imali rasne zakone, pa ne znači da je bilo u redu što su pobili onolike ljude.
2. Kako su tačno bebe od nekoliko meseci bile "komunistički aktivne"?
3. O kakvim zakonima KJ govoriš kada je ona kapitulirala, bila okupirana i rasparčana?

Citat:
Поменуо сам забрану комунистичких активности, јер је реч о илегалној партији по тадашњим законима КЈ. Самим тим и тито је правно гледано (а богами и фактички) био терориста...
Tito je bio ilegalni terorista, dok su se pokreti otpora u ostalim državama uredno registrovali kod okupacionih vlasti... Da li shvataš koliko ti je pogled na svet iskrivljen?

Citat:
За недужне цивиле нема оправдања, без обзира које су националности. Међутим...
Nema međutim. Za nedužne civile nema opravdanja. Tačka. Ubijanje civila nije bio incident, nego je to sistematski rađeno. Da je sve drugo za šta su DM i četnike optuživali propaganda, "čišćenje" srpskih teritorija od "nenarodnih elemenata" i ubijanje celih porodica je dovoljno da ga svaki normalan čovek osudi. Sve ostalo, Sorbona, patriotizam, američki piloti, dobra duša i dobre namere mogu samo da pomognu da se bolje razume, ali ne i da se opravda.

Da ne bude zabune, ja na isti način gledam i zločine i greške komunista, Slobodana Miloševića, Tuđmana, Izetbegovića, Tačija, Rusa i Amerikanaca, DOS-a, DS-a, DSS-a, SNS-a... i svih pređašnjih i potonjih aktera ovdašnje i svetske politike. Svako od njih ima neku tužnu priču za opravdavanje ili zataškavanje "svojih" zločina i marifetluka, zločinaca i lopova, ali ja jednostavno nisam iz te priče. Može po nekim stavovima i vrednostima da mi bude bliži ovaj ili onaj, ali ja ni rođenom bratu ne bih oprostio neke stvari, pa ne znam zašto bih tamo nekom random liku samo zato što smo iste nacije, glasamo za istu stranku ili navijamo za isti tim.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Juraj (10.10.2016), LoneWolf (8.10.2016)