Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2013, 23:48   #63
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Nisam to shvatio kao napad, nego zdravkelja skocio i poceo da vraca na temu, pa rekoh da mu odgovorim. A da ne ispadne da sam lud, rekoh i ovo sto se tice top 10 igara.

Da ne spamujemo temu, nekom se svidja jedno, drugom drugo. Iskreno mislim da propustas ludu zabavu... na tebi je da je propustis!

Sto se tice ove igre, ja ne vidim nista revolucionarno u istoj, sem prvog pokazivanja gde je sve izgledalo tako "spontano", kao sto si rekao, isto kao Watch Dogs (od koga nema ni traga ni glasa, cudno), ali nemoguce je spontanost ostvariti u igri, jer kompjuter ne obradjuje kod na 1000 razlicitih nacina kao ljudski mozak, vec samo na jedan, logicki i strogo skriptovano. Za svaku akciju mora da postoji programirana reakcija. Zato sve to lepo izgleda ovako kad oni programiraju scenu, ali u stvarnosti od toga nema nista i obicno izgleda izforsirano. Sve u svemu, po svakom drugom aspektu, igra izgleda prosecno. E sad, jedino gde moze da zasija, to je prica. Kakva ce da ispadne, pojma nemam.

Sto se tice Journey-a i Ni No Kuni, mislim da je tu na snazi ovaj nas mentalitet. Kao sto sam reko, sve nesto radimo na prvu loptu, impulsivno. Sve hocemo da nam bude brzo i lako. Ustvari iskreno mislim da je vecina forumasa ovde, koji su zakleti PC igraci, veci "konzolasi" od konzolasa. Ljudi koji nemaju strpljenja za istrazivanje, zadatke koji zahtevaju uposljavanje mozga u vecem obimu, vole trci-pucaj mehaniku i to je to. Zalosno je sto posle isti ti ljudi nazivaju igre konzolitisima, a da pritom nisu ni videli konzolu u pravom svetlu i kakve igre, koje oni nikad ne bi mogli da predju bez pomoci walkthrough-a (dal se neko uopste seca sta je to i kad mu je poslednji put bio potreban), konzola ima.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke