Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2022, 22:42   #624
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Nemam apsolutno nikakvu potrebu, na 1440p pokrece apsolutno sve na visokim podesavanjima, pogotovo uz dlss i sharpening (naravno ne na 165 hz - ali za pucacine svakako koristim manji, 1080p od 280 hz koji sam uzeo prosle godine na nekom popustu).

Poenta je da i dalje mogu da izvucem finu kintu za svoju, a 3080 je osetno jaca. Upgrade bi me izasao mnogo razumnije uzevsi u obzir stanje na trzistu od septembra 2020…, a opet uvek volim da kupim generaciju tik uz izlazak, jer imam osecaj da tako najvise izvlacim za dati novac.

Mada, ko sto ti kazes, posto realna potreba ne postoji, moze da se vozi i ova 2070s jos solidan period, bar dok moze 1080p 24” na ultra ako joj 1440p postane tesko. Osim ako 4070 stvarno ne bude ono sto su bile legendarne 970 i 1070, onda pada upgrade sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa dobro, u sustini, ako ne budes mogao da izvuces finu kintu za 2070s, to znaci da su cene pale i onda ces i 4070 da kupis po korektnoj ceni.
sve bi to trebalo da dodje na isto, uradio upgrade sada ili onda.

jedino ako SADA prodas 2070, pa AKO padnu cene i POSLE kupis 3080 ili 4070, da kazes da si napravio posao. ali ja se ne bih kockao. pikas i uzivas, bar ti.

ja sa gtx 960 jos cekam kao da jos malo cene padnu, pa ti vidi...

poceo sam da isprobavam zanrove koje inace ne volim (strategije, JRPG-ove, duboke CRPG-ove) u nadi da cu ih zavoleti i da ce nesto dobro izaci iz cekanja... sve mislim naci cu i neki biser da sam propustio... al jok. slabo.

nego se plasim kada jos padnu cene grafi da ce da skoce CPU-ovi jer ce svi mozda skociti da kupuju nove konfe.
mozda je pametno odmah uzeti cpu i ram, pa grafa kad bude. jel zna neko koji je najpovoljniji CPU a koji sigurno nikako ne bi bio usko grlo grafi ranga do rtx3060ti?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
buraz (23.4.2022)