Prikaz jedne poruke
Stara 9.5.2022, 13:23   #6
Wolf1996
Član
 
Član od: 14.10.2014.
Lokacija: Podgorica,Srpska Crna Gora
Poruke: 339
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Lan kabal i neke informacije o njemu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Njihov optički kabl ide do optičke kutije u stanu, onda do rutera. Od rutera je na tebi kako ćeš da povezuješ ostale uređaje (dekstop računari, televizori...).

Ne znam kakav si ti "optički" kabl dovlačio do "utičnice"?
Znači ne treba mi wan kabal?Odlično znači optika u ruter i onda iz rutera lan kablovi.Dovukao sam optički kabal dokle želim ruter da mi bude(znam da ide optički kabal do optičke kutije i da oni to rade ali ovdje sam ja ubacio optiku iz CG).Ali nemam wan utičnicu kod istig tog mjesta gdje je optički kabal.Znači na isto mjesto gdje hoću ruter da mi bude imam LAN kabal(sve do mog računara) i optički kabal.Nemam onu wan utičnicu gdje se ubaci u nju pa u ruter.Da li mi to treba kad imam optiku ili će ići wan kabal od optičkog uređaja do rutera a dalje moj LAN kabal od rutera do mog kompjutera?Ako mi treba ta WAN utičnica da li moram da imam baš wan utičnicu ili mogu da spojim kabal(one žice jednu na drugu) i dovučem gdje hoću da mi bude ruter.Drugo pitanje glasi da li optika koju sam donio iz CG(vi ne znate koja Bogomi ni ja ali otprilike) je ista kao u Srbiji?Da li se optika iz države do države razlikuje ili su kablovi isti?
Wolf1996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke