Prikaz jedne poruke
Stara 5.9.2018, 15:16   #5
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: DELL Vostro a840/PP38L

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To je socket P podnozje procesora, mozes ubaciti neki core 2 duo. Taj laptop sa core 2 duo T5470 prodaju ljudi na netu pa sasvim sigurno i radi, to je brzi procesor od tog Celerona 560 koji imas (ima dva jezgra dok taj celeron ima samo jedno, razlika je ogromna), laptop verovatno podrzava i jos brze procesore ali su i skuplji a neces dobiti neko cudo.. Lista mobilnih socket P procesora ovde. To ti je i najbitniji apgrejd, SSD disk..skup a ne treba ti ta brzina, imas slabu grafiku u svakom slucaju. Jos 1 GB RAM, evtl 2 GB i to ti je to, preko 4 GB i ne podrzava zvanicno. Masinica upotrebljiva za surf, gledanje filmova a sa brzim procesorom i za full HD video na youtube uz naprezanje pomenutog. 720P ce na YT svakako raditi bez problema. Sa dvojezgarnim core 2 duo procesorom bice to osetna razlika, sada ni full hd film ne pustis normalno, to ce ici sa 40 posto zauzeca procesora sa core 2 duo (njegova graficka Intel X3100 ne podrzava dxva tj hardversku akceleraciju dekodiranja h.264 formata).
Ceo apgrejd te ne kosta ni 15 eur sa sve termalnom pastom a razlika se ipak oseti. Laptop ionako treba ocistiti od prasine posle nekog vremena, promeniti termalnu pastu ... BIOS flashuj na najnoviji pa apgrejduj procesor, imas ga na sajtu proizvodjaca.
Korisni dokumenti:
- Setup vodic, referentni podaci
- Servisno uputstvo
Hvala mnogo druze, obradovao si me bas sa ovim postom, to je bas sve sto sam zeleo da cujem. Mnogo ti hvala na informacijama, jer ja stvarno slabo poznajem laptopove, koji su dobri, koji mogu da se dogradjuju i sta moze, vec da ne pricam o tome sta je trenutno aktuelno i na koji nacin, kao i kojim komponentama bi se ta dogradnja mogla izvrsiti. Ja u sustini lepo poznajem nacin na koji racunari i komponente funkcionisu i do pre 7-8 godina sam pratio i trendove, ali ni tada nisam mnogo pratio niti bio zainteresovan za bilo koji vid prenosnih racunara. E otprilike u to vreme negde (kako sam sve manje bio zainteresovan za igranje novih, zahtevnih igara) sam polako prestao pratiti trziste, pa sam polako presao iz "cudaka koji razbijaju oko kompova" , do redovnog pokretaca topica u SDK Hvala jos jednom drug.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke