Prikaz jedne poruke
Stara 5.12.2017, 1:36   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije za Oculus Rift i za mining

Za mining, mislim da nije baš isplativo sada da se kupuju komponente i da se upuštaš u to, koliko sam ispratio (možda grešim), trebalo je da se uhvati ranije voz. Sada je već kasno, mislim da je potrebno dosta vremena da se vrati uloženo, ako se uračuna i struja.

Ako imaš love, možda da sačekaš neku sledeću kriptovalutu i da se rano uključiš (bitcoin mislim da nema svrhe rudariti grafičkim kartama, a što se tiče asica, stavi na papir cenu struje i potrošnju recimo antminer s9 [~1500 w], uračunaj moguće fluktuacije valute pa vidi za koliko možeš da vratiš početnu investiciju). Samo je problem, ako iz nekog razloga više ne bude isplativo kopanje bitcoina, šta da radiš sa stvarčicom od ~2000 dolara koja ne može da radi ništa drugo? Znam da grafičke trenutno najviše koriste za kopanje ethera, sad kolika je isplativost ne znam, nisam pratio cene, ali tu opet imaš mogućnost bar da prodaš grafičke ako vidiš da se ne isplati.

Možda će ti neki iskusniji rudar dati konkretnije podatke, ja sam samo umočio prste u kopanje bitcoina 2013. još, ali nisam bio u prilici da stavim na kocku veću lovu i nisam uradio ništa, a par drugara su iskopali po oko 1.5 bitcoina ali kada je počela prva kriza i većina predviđala krah bitcoina, rasturili su rigove, prodali coine po ~300-400 eur čini mi se, i u suštini jedva bili pozitivni kada se uračuna potrošena struja (tada su radili sa po dve 7970ce). A da su ostavili da stoje te bitcoine ...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
justVLA (6.12.2017)