Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2005, 22:44   #19
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
Ako milioni ljudi igraju jednu igricu i provalili su je totalno to nije umetnost.To je komercijala.
Znaci po tebi nesto sto je prihvatljivo ili zanimljivo vecini ljudi ne moze biti umetnost...Pazi ja sam tako razmisljao dok sam u 8 razredu os slusao anarho-punk(sto ce reci pre nekih 10 godina) i mrzeo sve sto vole mladi...A sebe i dan danas smatram detetom,ali sam neke stvari shvatio...
Uostalom duboko verujem(mozda sam idealista) da se nesto,ako ga radis(i uradis) iz srca i sa dusom,jednostavno mora svideti velikom broju ljudi...
Ispada da ako neko voli da igra call of duty,odmah apriori proglasava istu umetnoscu,a ako neko ne voli (takodje)istu proglasava kicom.Sto ce reci utisak o vrednosti(proceni)umetnosti je (u najvecem broju slucajeva)cisto subjektivan.Eto za mene je umetnost Seymour goes to Hollywood sa c64 zato sto mi ima to ...nesto...A koliko se ljudi slaze sa mnom?3-4!?!? Mozda niko,mozda 5,000,000;bas me briga!!!Inace,opet kazem,ne trebaju se mesati knjige i igre u ovoj diskusiji,jer,ako izuzmemo neku globalnu observaciju(nesto na velikom nivou apstrakcije),predstavljaju drasticno razlicite pojave...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke