Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2010, 13:13   #288
wog326
Član
 
Član od: 11.2.2010.
Lokacija: New South Wales Sydney
Poruke: 497
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 52 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wog326
Određen forumom Re: Koji firewall koristite?

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Koristim Comodo i prilično sam zadovoljan do sada. Ali imam jednu nedoumicu - nabavio sam igru Burnout Paradise sa originalnim kodom za otključavanje tako da mogu da učestvujem u multiplejeru. Ali, Comodo me uopšte nije pitao da li ova igra može na net već ju je odmah pustio online?! Igra je startovana i odmah se povezala na net. Kad podignem Comodo igra se vidi u Outbond connections (dakle Comodo registruje da ona komunicira sa internetom), ali je nema u Firewall events.
Kako je moguće da se ova igra provukla ispod radara? Npr. za EA download manager koji dolazi uz nju Comodo me je pitao da li mu dozvoljavam izlazak na net, dozvolio sam i kreirao pravilo za tu aplikaciju. Naravno da bih i ovoj igri dozvolio, ali me zbunjuje što nisam ni upitan. Comodo je inače vrlo paranoičan, svaku aplikaciju do sada je preventivno zaustavljao i pitao me da li joj dozvoljavam komunikaciju sa netom, to je bila uobičajena stvar kod instalacije svake nove igre ili programa. Međutim, sada se ne osećam tako sigurno u vezi sa ovim firewallom jer mu se ova igra provukla bez da me je išta pitao, kao da je bila unapred među trusted aplikacijama. Inače, nema je nigde ni u Network security policy. Nije konfigurisana a nesmetano izlazi na net, kako to? I da li još neki programi možda tako jure neprimećeni?
zbog istog razloga sam ja presao na online armor firewall.ja sam comodo podesio da me pita svaki put kada program pokusava da pristupa netu ili da menja reg fajlove i sisteme fajlove ali nista on ne upozorava. online armor me uvek upozorava .bilo kada program pristupa netu ili menja sistemske fajlove...bio sam ljubitelj comodo ali pravio mi nekoliko problema pa se presao na OA
wog326 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wog326 na korisnoj poruci:
star-duster (22.1.2011)