Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2021, 22:13   #330
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Konkretno da se taj oklop može odmah dobiti (pošto je sama lokacija relativno rano dostupna) bio bi bukvalno overkill, čak i pri kraju igre je jako teško poginuti s njim ako je normalna težina.
E tako se zito odvaja od kukolja sto bi se reklo. Tesko je dizajnirati nesto sto bi odredjena grupa ljudi mogla skontati odmah a vecina nakon sto dobiju par hint-ova. Ista je stvar sa dizajnom nivoa i misija, lako je raditi copy/paste sa povremenim twist-om, ali je tesko i vremenski zahtjevno posvetiti dovoljno paznje dizajnu istih.

O ovome sam pricao kada sam se zalio za AC Odyssey gdje je dizajnirano 5 aktivnosti I svi quest-ovi su onda dizajnirani oko tih I samo tih 5 aktivnosti. I onda dobijes situaciju gdje u igru stavis Olimpijske igre i ubacis samo tucu jer to jedino imas dizajnirano, umjesto da imas 5-6 mini igara koje su jedinstvene za taj event. I takvih je brdo situacija u toj igri.

Slicno je I ovde u Horizon-u jer je 90% quest-ova ili trazenje izgubljenih dusa ili neki fetch quest gdje u oba slucaja zavrsis u borbi sa masinama. Koliko god znaju biti zanimljive borbe sa vecim masinama u ovim quest-ovima u vecini slucajeva zavrsis u borbi sa standardnim masinama.

Sve u svemu poenta je da dobar dizajn zahtjeva I vrijeme i novac, a vrlo malo je kompanija koje su spremne na to. Od Sony-ja sam ocekivao da su oni jedna od thih ali nazalost njihov open world output je pokazao da ce novac radije utrositi na pricu i cinematike (kao i vizuelnu prezentaciju) dok se sa strane dizajna odlanjaju na dobro utabane staze Ubisoft dizajna.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (8.10.2021)