Prikaz jedne poruke
Stara 4.11.2019, 21:03   #224
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Zen DAC onako kako stigne iz kutije je samo nagoveštaj šta stvarno ume. iFi je napravio novi firmware koji menja kompletan filter signala u DAC-u. Kada se najnoviji firmware instalira DAC zvuči bolje i življe, nema više masnog i mekanog basa i malo povučenih vokala. Zen sada zvuči bolje od Loxjie D10, Modi 3...

Druga stvar, često se po netu pominje značaj kvalitetnog napajanja. Ja imam jedno linearno napajanje koje sam pre par god napravio po vrlo popularnoj šemi SuperTeddyReg, ali ovi DAC-ovi koje sam do sada koristio nisu nešto preterano reagovali na te stvari. Međutim Zen kada se zakači na dodatno napajanje se prvo resetuje (valjda dok se prebaci sa PC napajanja na eksterno) a onda zazvuči još čistije i još dinamičnije. Od onog početnog malo povučenog i mekanog zvuka ni traga, sad tako okida žice, bas... da se smeškam celo veče i vrtim razne pesme da čujem kako zvuči.

U principu spravica otkida ali traži malo pažnje da se dođe do maksimuma. Ja sam ga dobio samo na test pa moram da ga vratim, ali ću pitati da li mogu da ga otkupim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (4.11.2019), Zek-Zek (4.11.2019)