Prikaz jedne poruke
Stara 8.2.2013, 1:58   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zdravo ljudi. Nov komp,savet za kupovinu - do 150000

Citat:
Typhoon kaže: Pregled poruke
Moze i neki SSD ako bas hoce, ali po mom misljenju SSD je jos skup i treba jos malo vremena da prodje da bi bio dostupan za mase. Meni trenutno nije neophodan, to dal ce sistem da se podigne za 40 sekundi ili sa SSD-om za 7 sekundi to mi nije toliko bitno ali ce svakako sve ukupne performanse u windowsu biti bolje podizanje programa i td. Sto se tice ucitavanje igara nije neko narocito poboljsanje ja se barem nesto nisam odusevio.
Ne bih se složio ni sa jednom tvrdnjom Bacanje para bi bilo to kućište od 16 hiljada dinara ili 16GB memorije, a ssd vredi svaki dinar

Citat:
Blackeye Vuk kaže: Pregled poruke
Uuuu HDD je bitna stavka.
Nisam neki laik bas, ali nisam ni pametan. Ali ne bih SSD. Klasican HDD mi treba.
Razlog 5400 revolucija 1 TB , manje se kvari. Duze ce da mi traje. I mnogo manje greje. A znam da cu barem jedan HDD da koristim za cuvanje stvari(programe/instalacione fajlove/filmove itd). I mnogo mi je bitnije da takav HDD ostane u funkciji i posle 6 godina. Ja na trenutnom kompu imam stari HDD sa kompa iz 2004/5-te Maxtor i nemam niti jedan bad sector. A bog zna koliko je on defregmentacija preziveo.
Drugi na 7200 1TB mi je sasvim dovoljan za igrice i sve sto mi u zivotu treba.
SSD trenutno ne zadovoljava mi kriterijume, ni velicina , ni cena realno.(E da imam externi..HDD 500gb, jbg malo je 120)
To je zato što su ti kriterijumi pogrešni - ssd se koristi kao sistemski disk, a ne za skladištenje podataka, tako da je veličina sasvim adekvatna. Uzgred, daleko je veća verovatnoća da će ti crći novi hdd, koji god da uzmeš. Naravno, tvoje pare, tvoja i odluka
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Blackeye Vuk (8.2.2013), jozvan_Kg (9.2.2013)