Prikaz jedne poruke
Stara 23.5.2014, 12:36   #376
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

"Ono sto me uzasava je to sto se mora mnogo vremena provesti oko djece kralja. Ko ce se za koga ozeniti onda oni dvorani koji su savetnici svako ima svoje neke ciljeve i interese"

Pa to je poenta cele igre.

Jedno Pitanje:
Dinastija Piast opet ali sad ide mnogo bolje.
Mom rodjaku se desila "nesreca" pa sam nasledio kraljestvo Pomeraniju. A onda maknuo sve nepodobne vazale. I jednim kratkim ratom izbrisio glavnog konkurenta vojvodstvo Silesiju. Postao kralj Poljske i vazalizovao sve male plemenske vodje.
Kralj Pomeranije i Poljske. Lepo zvuci. Da se potrudim pa da neki Piast u buducnosti postane car Venda.

Ovako Moravci su pali pod Germansku vlast. Pa posto sam okruzen katolicima, reko da reformisem nasu staru veru. Kako se to radi ?
Zanimljiva stvar svi balticki pagani su pod jednim kraljem. A preko je Rusko kraljestvo doduse jos uvek pod nordijskim uticajem pa se zove Gardariki. Ali mapa istocne Evrope se lepo izdelila na tri kraljestva. Pa istocna Franacka a s' juga Bugarska.

Nego Cetri holy sites drze Sloveni dva Rusi dva moji Poljaci. E sad peti je u Bugarskoj koji su pravoslavci. Madjari nikad nisu mrdnuli.
Holy site je Husi ali gledam create title Slavic church kaze kontrol Tirgoviste ?!
Sve jedno valja osvojiti Bugarsku.
Naravno CB kako ?
Citam o invasion cb ali kaze pitas papu ? Necu da prelazim u katolike zar ne mogu Sloveni da naprave invaziju ?
Claim ne mogu da napravim verovatno niko nece da se zeni sa paganima.

P.S. Pade mi na pamet da ima ono subjugate kingdom. Ali sam to vec iskoristio na subjugate Poland. Izgleda ima cooldown. I neznam moze li ako oni nisu pagani i moze li kad nemam teritorija u tom kraljestvu. Neznam da li uopste moza ambicija become king of Bulgaria. U stvari verovatno prvo king of Hungary ali ta titula jos ne postoji.

Da ti mozak ekspolodira.

http://www.ckiiwiki.com/Casus_Belli
Naso sam ovo ali reko bi mrka kapa
Mogu samo da cepkam counties i duchies.
Zato druga prica za Mongole ili Skandinavce.

http://www.ckiiwiki.com/Religious
A evo i ovo.
I posto sam sam odgovorio na svoje pitanje, mozda je nego igrao i reformisao Slovensku veru pa ima neki savet.

Poslednja ispravka: M1L0SH (23.5.2014 u 13:01)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke