tema: Zbogom XP
Prikaz jedne poruke
Stara 14.8.2019, 0:19   #38
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Zbogom XP

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ima negde mapa koliko je zaraženih računara mi smo među gorima, možemo mi da pričamo šta hoćemo ali brojke pokazuju realno stanje
Kakve to veze ima sa operativnim sistemom? Ako neko nema osnovnu internet kulturu, nema ni antivirus ni firewall, skida sve od modova za PES 2006 sa kazahstanskih sajtova do svedskih akcionih (koji mu prvo traze da instalira downloader nasta on klimne glavom i klikne install), tome ni McAfee ne bi pomogao (pa sve i da ga nafilujes koksom da radi overtime).

I da je tako lako doci do korisnih podataka (koje bi "ozbiljni hakeri" mogli lako da unovce, tipa platna kartica sa sigurnosnim brojem) sto bi se cimali raznoraznim ransomware virusima ili onim kukavcima iz Indije, Afrike sto po celi dan ubedjuju neupucene da instaliraju TeamViewer i slicne alatke da bi dobili pristup podacima?

Da, postoji sansa da bas ja budem meta napada nekog pravog hakera; tu mi ne bi pomogle ni kozne gace, mada se ne bi nesto ovajdio kod mene.
Ali da povucemo jednu paralelu: koliko je tesko nekom da ti upadne u stan-kucu? Koliko nas ima blindirana vrata, sa iole kvalitetnim bravama (to su brave koje kostaju po par stotina dolara i opet postoje majstori koji ih otvaraju za nekoliko minuta)? Ove klasicne nase od 10ak eur mogu i ja da iscackam za pola sata-sat (provereno, izgubio sam kljuc od svoje radionice). Sto nas narod kaze "kad treba da budes ....., gace same padaju" tesko da bi tu imalo ikakve razlike da l je u pitanju win xp, 7 ili 10.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke