Prikaz jedne poruke
Stara 12.2.2006, 21:39   #11
Goran
Član

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Internet problem....

Pazi, donekle si u pravu za fajl infektivne viruse, ali ti virusi su ipak u manjini. Sto se tice skeniranja u safe modu, radi se o tome da ako je virus aktivan, tj. startovan, sam windows ne dozvojava brisanje izvrsnog fajla ako je taj fajl startovan, pa bi korisnik morao da se prekine proces virusa, sto je ipak za pocetnike malo zeznuto, treba da znaju koji proces je ok a koji je proces virusa, a i tada je pitanje da li bi uspeli, ako virus ima dva procesa koji nadgledaju rad drugoga i startuju ga po prekidanju.

Bitno je da se startovanjem Windowsa u Safe Modu bajpasuje, tj. preskace startovanje svega sto je naknadno dodato da se startuje po startovanju windowsa, npr. programi koje mozes videri u msconfigu, dodati servisi itd, odnosno startuje se samo najosnovnije za rad windowsa, i zbog toga sto virus nije startovan, moguce je i antivirusu da ga obrise. To je poenta safe moda. U suprotnom, desava se da ga AV otkrije, ali ne uspe da ga obrise.

To je isto kao kada otvoris dokument u wordu, i probas da ga obrises, dok je otvoren. Mislim da bi ti sam Windows javio da je fajl otvoren, zauzet i da nije moguce brisanje.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke