tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2016, 10:02   #2443
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Ceo život slušam kako se ne preporučuje upgrade Windowsa na novu verziju i kako uvek treba da se radi clean install i sad odjednom pojavom W10, upgrade je postao kao normalna stvar.

E, pa nije i ako ne uradiš clean install, veelike su šanse da će posle upgradea nešto prestati da radi ili će raditi loše.

Gomila ljudi na redditu se žali na razne probleme posle ovog upgradea. Ujedno i razlog zašto ne treba stavljati W10 u poslovnim okruženjima.
Radio sam par puta upgrade sa prethodnog Win10 na novi Win10 (TH1 na TH2, TH2 na RS1 Insider, TH2 na RS1 RTM) i nikada nisam imao nijedan problem.

Instaliram pre 2 nedelje TH2 i 31. jula instaliram RS1 14393.5. Sve prošlo normalno, sve radi isto kao i na TH2.

Sinoć mi padne na pamet da odradim clean install. Odradim clean install preko ISO fajla napravljenog sa MCT i... Svež RS1 butuje brže od TH2 ili RS1 ubačen preko TH2. Nikad mi Windows preko restarta nije butovao za manje od 30 sekundi (nemam SSD već običan HDD od 500GB, WD Blue). Zašto je to tako ne znam jer sam i prilikom upgrade-a sa TH2 birao da ništa ne povlači i ništa ne čuva.

Anyway, kod mene se ispostavilo da clean install malo poboljšao performanse sistema. A i psihološki efekat čiste instalacije. Sad mogu mirno da spavam.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke