Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2022, 17:50   #34
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
to je ips televizor, sto znaci da su boje jake, ali je crna losa ako nema dobrog local dimminga. a, taj model ga nema, jer je edge lit, sto znaci da ima diode samo oko obima ekrana (ne celom povrsinom) i otuda te svetlosne "strafte". ja bih svakako iskljucio, iako ti crna postaje bleda. probaj i on i off dok gledas film sa mracnom scenom i ukljucenim subtitlom pa biraj manje zlo. probijanje svetla ili bleda crna.

a uglovi bi trebali da mu budu bolji nego na samsungu, osim ako nisi imao neku od retkih velicina samsunga (43) koje takodje imaju ips panel.

i ne brini previse ako si generalno zadovoljan. nesavrsenosti ima na svemu osim na oled-u koji je skuplji, a za koji je samo pitanje koliko cu mu trebati da dozivi burn-in. ko TV koristi mnogo sati svakog dana, tesko ce ga izgurati vise od nekoliko godina, ili mozda tek jednu-dve ako ga koristis i kao monitor, tako da je i on nesavrsen.

mada, ja bih svakako uzeo oled pre nego taj nanocell (ako ga neces koristiti kao monitor, ako ne gledas stalno jedan isti kanal i ako tv ne gledas u sobi sa mnogo svetla), pogotovo ako si nanocell platio po meni nenormalnih i neopravdanih 1.000 evra koliko vidim da kosta u nekim nasim radnjama. pa i nek se zezne oled ako hoce, bar ce da puca u mraku dok radi.

mozda je skroz savrsen tek qd-oled koji je oko 3.000 evra, a sigurno je savrsen micro-led koji je ja mislim oko 100.000 evra

@fakedeath
Jesi uzeo sta? ako slucajno jos nisi, moja preporuka je da uzmes neki tv od 65", mozda najskuplji hisesnse koji ti se uklopi u budzet. mislim da oni za cisto gledanje tv-a imaju najbolji odnos cene i kvaliteta u tom srednje-nizem rangu.

za udaljenost od 3 i po metra ja se ne bih bunio ni da je tv 75 inca. u tim srednje-nizim rangovima TV-a mnogo vise dobijes tako sto uzmes malo vecu dijagonalu neko sto bi primetio malo bolju sliku.
U sustini ga koristim primarno i najvise kao monitor.Diming sam iskljucio i ne primecujem nesto da je toliko bledja crna a taj efekat, nijansi crne, se gubi skoro u potpunosti tako da, sto se mene tice, taj diming ni ne postoji kao opcija na mom televizoru . Definitivno mi mnogo vise odgovaraju te jace boje u odnosu na bledje kakve su bile na Samsungu, tj. nemam nikakav problem sa bledjom crnom sa LG-a u odnosu na generalno bledje boje sa Samsunga.Razmisljao sam da uzmem neki Samsugov UE55AU9072, ali sam pogledao njegovo poredjenje sa nekim LGem i bez obzira na napredne funkcije i sve ostalo sto ima u odnosu na moj trenutni tada Samsung, video sam da ima iste blede boje kao i taj moj i to me je u potpunosti odvratilo od njega.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke