Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2021, 15:40   #15
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Hunt: Showdown

Igram Hunt cele ove godine, i moram da priznam da nijedan moderan shooter koji sam probao me nije radio ovako. Objasniti zasto i kako recima je stvarno nezahvalan posao. Bas mi je zao da vidim da tema nije toliko aktivna.

Pentraksil je to dosta lepo objasnio, al evo da se ucipim i ja sa svojim misljenjem.

Hunt je PvPvE FPS. Prilicno je spora igra, okrenuta vise taktickom pristupu, sa jako velikim brojem mogucnosti kako cete pristupiti problemima.

Takodje, vi odredjujete sta vam je fokus u igri. Da li vam je to lov na bossove ili sakupljanje XP-a i loota i para po mapi, ili lov na ljude mozda. Ili mozda uzimate sta vam igra nudi u tom trentuku.

Trenutno igra ima 3 mape.

TOK GEJMA:


6 timova od po dvoje ljudi (mada se moze igrati i solo i trio) ulaze na mapu. Na mapi su jedan ili dva bossa koji su negde po defaultu glavni "cilj" igre.

Svaka mapa ima 16 compounda. Svaki sadrzi trag koji treba pokupiti koji ce vam dati informaciju gde se nalazi boss. Treba skupiti 3 traga i dobicete njegovu tacnu lokaciju. Naravno mozete nabasati na compund sa bossem i slucajno.

Usput ce vam probleme praviti mobovi, neki jaci neki slabiji, neki glasniji, neki tisi. Bossovi ce u pocetku delovati zastrasujuce, ali u sustini nisu strasni.

Svaki boss daje 2 "dokaza" da ste ga ubili (za vas i vaseg saigraca). Taj dokaz treba i izneti sa mape na unapred odredjene exit punktove (ima ih 3 i u svakom gejmu su na razlicitim mestima).

LJUDSKI FAKTOR:

Sve to zvuci prilicno straight forward. E sad...... Problem nastaje jer jelte, niste jedini koji lovi ta cudovista

Prisustvo drugih ljudi na mapi komplikuje stvari (JAKO). Nijedan gejm nije isti. Tu dolazimo to tog adrenalina koji Hunt luci, a to je - vi ste lovac i lovina u isto vreme. Kretanje po mapi, citanje tragova, slusanje zvukova, koriscenje situacija, i jos mali milion stvari moze da odluci da li cete preziveti mapu.

Jeste, naravno da je bolje da znate da pucate dobro, ali to apsolutno ne mora da bude vas glavni adut. Sto je prosto NEVEROVATNO za igru koja je FIRST PERSON SHOOTER.

Jednako vazno je da shvatis kako se odvija trenutni gejm. Zvuk je NAJBOLJA komponenta igre, igra podrzava 3D binaural audio i prakticno slusalice su must have (bilo koje). Zvuk putuje preko mape, i vremenom cete nauciti da razlikujete i da shvatite - gde se ljudi nalaze i sta rade. Ako cujete repetativno pucanje odnekud, sve su sanse da neko "radi" bossa. Ako cujete veliki broj razlicitih pusaka, sve su sanse da je u pitanju PvP obracun. Ako cujete vrane koje lete, sve su sanse da ih je neko na tom mestu uplasio. Ako cujete coveka kako hoda, znaci da je jako blizu i spremite trigger finger.

Za kraj, mislim da ovakva vrsta gejma ne postoji (bar ne ovoliko kvalitetna). Jedino sto ga porede sa Escape from Tarkov (mada nisam igrao ali cini mi se da su slicne).

Od mene stvarno sve preporuke. Igra ima mana, ali trenutno rade na 1.7 patchu koji bi bar malo trebao da sredi prilicno ruzni UI. Ali ono sto cini sam gejm, audio, video, shooting - je po meni top notch.

Ako budete imali pitanja, shoot.

P.S. can confirm - DLC-ovi su apsolutno nepotrebni. cista kozmetika.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (16.11.2021), Partybreaker (18.11.2021), pentraksil (16.11.2021)