Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2020, 22:11   #334
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

^^ Šta koristi od opreme za snimanje lik sa ovog kanala što pominješ? Ja ne želim da se upuštam u to, ali pitam iz radoznalosti.

Z reviews je vidim u skorije vreme promenio priču o DAC-ovima... pre dve godine je tvrdio da svi koji nisu pokvareni zvuče isto. A skoro sam gledao neki video gde se čak sprdao sam na svoj račun zbog toga. Mada, da stanem u njegovu odbranu - razlike su daleko manje čujne na slušalicama (na kojima ih on sluša obično) nego preko zvučnika. Prosto kad se sve razvuče na 2-3 metra širine i još se doda dubina kao dimenzija, mnogo se lakše čuju razlike.

A u vezi sa tim jedan fun fact pošto sam video da dosta mojih poznanika nije bilo svesno toga. Zvučna slika može da bude šira od granica zvučnika. Samo treba da bude tako snimljeno i sistem zaista dobro sređen da precizno prenese pozicije, ehoe i odjeke iz snimka. Npr. Roger Waters - Amused to Death, u celom albumu ima zvukova koji su i po metar levlje od levog zvučnika. Odličan je test za širinu zvučne scene, a i da nekom ko se prvi put susreće sa tom pojavom namamiš osmeh na lice. A taj efektat baš kreće od izvora, ako on ne razvuče i rasloji sliku već je ispali zbijenu, pojačalo i zvučnici ne mogu da je povrate koliko god da su dobri. Što bi rekli ameri - shit in, shit out.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.4.2020), Lex987 (4.4.2020), Shadowfax (4.4.2020)