Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2011, 9:40   #117
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Serija pocinje polako ali sigurno da odstupa od knjige i to ne bas uvek na korektan nacin:
Spoiler za za radnju:
pojavljuju se dijalozi kojih uknjizi nema, grade se odnosi medju junacima koji ne odgovaraju knjizi (eksplicitna homoseksualna veza Lorasa Tyrella i princa Renly-ja), Loras Tyrell je opisan u knjizi kao divan mlad covek "vitez bez mane i straha" a ovde je neki pederski ficfiric), dijalog Cersei i Roberta. Znacajno je promenjen sukob Eddarda Starka i Jaimea Lannistera da bi scena bila filmicnija - Eddard Stark i nije povredjen tako kako je snimljeno vec je polomio nogu..

Jeste jos uvek napeto i dosta dobro ali..moj utisak posle pet epizoda je da su knjige mnogo bolje, a odstupanja postaju vec zabrinjavajuca - dobro je pitanje kako je Martin to uopste dozvolio.
Martin je to dozvolio jer odstupanja ni nema. Je li slomio nogu ili ga je neko ubo kopljem, velika stvar.
A što se tiče homoseksualne veze, nauči da čitaš pažljivije pa će ti se kasti samo. U pravu si da Martin to nije nigdje eksplicitno napisao, ali jeste implicirao takav odnos više nego jednom. Pročitaj ponovo pa će ti biti jasno.

Ne zaboravite da je Martin primio mnogo manji honorar nego što je mogao, zato što je tražio da zadrži stepen kreativne kontrole nad serijom. Tako da je sve što u njoj vidite on lično i odobrio.
@Iris
Bravo za Rainbow, meni je promaklo, iako je očigledno.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke