tema: Steam
Prikaz jedne poruke
Stara 21.6.2016, 0:06   #11040
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ti onda budi dev-patriot i kupuj iskljucivo sa Steama i to po punoj ceni.

Sto se mene tice, niko od publishera/developera nije ostao bez 'leba zbog toga sto cu ja (ili bilo ko drugi) da kupim kljuc sa cdkeys.com i ustedim 25-30e. A da li ce bilo ko "ostecen" imati na racunu 5, 6 ili 7 cifara - savrseno me zabole.
Zašto samo gledaš AAA izdavače. Iz konkretnog primera imamo ovog ruskog indie izdavača TinyBuild. Na svom sajtu imaju store na kome neko kupi 10k ključeva po punoj ceni od 10$ koristeći ukradene kreditne kartice i onda dumpuje te ključeve na G2A za trećinu cene. Za par dana od kartičarske organizacije stiže revoke i sa TinyBuild računa ode onih 100k dolara za "kupljenih" 10k ključeva. Naravno ti kao maleni izdavač ne smeš da revoke-uješ ključeve jer ćeš navući gnev pola gaming interneta, dakle možeš samo da slegneš ramenima i konstatuješ da te je neko upravo opljačkao za 100.000 dolara. E tu bi sad trebalo da nayebu posrednički sajtovi, ali nažalost realnost nije takva...

Inače u celu priču oko kupovine originala sam i ušao iz "dev-patriotizma" jer iz prve ruke znam kako izgleda kad nako levi zarađuje kraduckajući plodove tvog rada. Konkretno meni ne ide iz džepa jer ne radim na procenat, ali ko mi garantuje da mi jednog dana poslodavac neće smanjiti platu ili propasti zbog nelojalne konkurencije.

@MC
Moguće je, ali kao što rekoh indirektna šteta od virtualnih pretnji smrću raznih internet debila i uopšte negativnog publiciteta koji može da upokoji malog izdavača na kraju prevagne da svi samo ćute...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke