Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2020, 20:10   #13694
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

X-Men: Apocalypse ..... X-Men: Dark Phoenix
1. филм: 1. пут када сам одгледао ми је био осредњи, миљама далеко од Days of Future Past. 2. пут гледано, свидео ми се више, тек тако. Баш сам имао жељу да одгледам неки суперхер. филм са пуно акције и свега, тако да ми је баш легло, а и припремао сам се за Dark Phoenix, тако да и то има утицај. Оцена 8/10.

2. филм: Не знам чему толике критике, јер је лепо речено да ће бити приземнији. Љубитељи филмова о мутантима и добре акције би требало да су задовољни. Далеко је од најбољег о мутантима, али није ни најгори, мада ће ситничарима, наравно, бити катастрофа. Софи Тарнер је солидно глумила, али је Магнито и даље краљ ове франшизе, а мислим да би био добар Виктор вон Дум. Дијалози су солидни, ефекти одлични, а прича као што рекох приземнија. Како се удаљава од почетка, све је боље, а сцена са возом је можда и најбоља. Оцена 8/10.

Zombieland .................. Zombieland: Double Tap
1. филм: 1. пут сам га гледао давно кад ми је, логично, био доста бољи. И сада је био ок, мада су постојали моменти када је било баш досадно. Постава је додуше јако харизматична, хумор одличан, као и симпатични дијалози. Оцена 7/10.

2. филм: Забавније, садржајније, са више особа и акције и дефинитивно бољом 2. половином, са Медисон као шлагом на торти, јер је феноменална. Очекујем евентуални 3. део кад тад. Оцена 8,5/10.

The Ballad of Buster Scruggs
Нисам имао шта да гледам, па сам ово одгледао и шта знам, солидан je, више прича у 1 филму (иако је миљама далеко од квалитета генијалног филма Relatos salvajes). Приказане приче држе пажњу, добре су, мада је непотребно између 20 и 30 минута. Кратке приче се базирају на људску природу и разноликост карактера. Оцена 7/10.

The Aeronauts
Добар и забаван. Занимљиво је посматрати научно рађање метеорологије, борбу са ваздухом у џиновском балону и утицај времена на људе међу облацима. Оцена 7/10.

The King
Нетфликс заиста мора више да се потруди са сценаристима и режисерима око историјских филмова, јер ово одуговлачење са беспотребним сценама и премало дешавања у постојећим сценама не доноси ништа осим оправдане критике. Ко воли историјске драме, тешко да ће га ово задовољити. Добри су глумци, као и битка, али је то недовољно, јер је све остало натегнуто, растегнуто, без објашњења. Оцена 7/10.
Spoiler za Остали филмови - нема спојлера:
Terminator: Dark Fate - Тешки просек. Цео филм је бежање од смрти, па ако то волите, онда вам се (можда) свиди, али досади и стално понављање истог, док је избегавање оволико немогућих ситуација превише, чак и за научну фантазију. Прича о Конору и сличним стварима треба да одумре када виде да им после бројних покушаја просто не иде. Сценарио је ужас...и ова оцена је поклон. Или да ово оставе или рибут. Оцена 6,5/10.

Dumbo - Најпознатије и најслађе слонче који уме да лети, позната прича која вам прирасте срцу. Његова “мана” је заправо његова врлина и најјаче оружје у борби против злобника, а уз Дамба, деца су обележила филм, као и Ева Грин. Сценарио невиђено шкрипи (као и већина задњих Бартонових филмова), почетак креће климаво, а касније је мало боље. Не бих гледао ово да се не тиче слонова, предивних нежних џинова. Ко воли приче о слоновима, препоручујем Water for Elephants, диван филм. Оцена 6/10.

Juliet, Naked - После паузе од 2 недеље, натерам себе да одгледам и задњих пола сата је као напредак...Иначе, просек, обична породична драма, тако да...ништа нећете пропустити. Оцена 5,5/10.

Marriage Story – Породична драма где се родитељи детета боре за право старатељства над њим. Тешко за оцењивање, јер су утисци осредњи. Прецењен, са превише суве драме, без обзира на познате глумце (добра је хемија између њих). Сценарио је превише одужен и филм траје предуго. 2. половину сам одгледао након пар недеља паузе колико ме сморио почетак. Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke