Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2020, 19:51   #13693
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bird Box (2018)



Mešavina postapokalipse i mistike je moj omiljeni žanr. Zaplet je OK, ništa posebno ali služi svrsi. Ideja da ne smeš da gledaš je zastrašujuća sama po sebi, a još na to dodamo brigu o maloj dečici... Pripovedanje je dobro, smenjuju se red sadašnjosti i mistike sa redom prošlosti i rasvetljavanja događaja. Sama atmosfera i okruženje mi je takođe prijalo, znam da treba da bude kao napeti horor ali na mene je imao umirujuć efekar. Pretpostavljam da se neće svideti ljudima koji žele logično objašnjenje uzroka i kršten rasplet. Ali uz zdravu dozu tolerancije mislim da je prilično zabavan film.

Podseća me na manje uvredljiv i nelogičan A Quiet Place.

7.5/10

The Silence (2019)



Još jedan apokaliptični film. Zaplet je mnogo manje mističan ali ništa više uverljiv. Zapravo je šupalj kao sito ali ajde... Kad se pređe preko toga ostaje relativno prosečan filmić o preživljavanju i snalaženju jedne porodice. Niko ne radi ništa mnogo glupo što je svakako plus. Nešto zanimljivo se desi s'vremena na vreme pa se lako pogleda do kraja, koji je nekako nedorečen ali barem nije uvredljiv. Ko ga preskoči ne propušta ama baš ništa, ali ako kao ja volite postapokaliptična okruženja, može da ubije sat ipo vremena.

5.5/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke