Prikaz jedne poruke
Stara 21.4.2020, 6:11   #13690
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Joker 2019


Najveca prednost filma je sto je odlicno obradio kako je nastao taj cuveni enigmaticni lik koga svi odavno znamo iz toliko razlicitih medija, nemam ni jednu zamerku sto se tog dela tice.

Naravno da vise nikad Hoakin Finiks nece dostici briljantne visine sto je ucinio u The Master (2012) , apsolutno njegova uloga karijere ali nije sad tema to remek delo...(aj kad ga budem pogledao 12 put bacicu post ovde )

Ovde se ipak oseca 'overacting', u nekim momentima i iznenadjujuce previse, na drugu stranu u nekim momentima briljira i previse realno deluju scene da pocinjete da osecate kao da uzivo prisustvujete,kvalitet glume oscilira ali prosecno i dalje odlicna gluma,sto se od glavnog glumca ocekivalo.

Odusevili su me aktivni kadrovi i kombinacija "nervozne kamere" i kulminirajuceg zvuka , fantasticno potpun sam bio oduvan nekim od tih scena.

Najveca mana filma je manjak originalnosti, film vristi ime dva filma koliko je plot slican tj. kombinacija ta dva filma , pogodicete sigurno 'no brainer' je koja su to dva filma


Odlican film ali moralo je to bolje/originalnije, makar sam ja ocekivao...

7.9/10

Poslednja ispravka: Markonije (21.4.2020 u 6:24) Razlog: gomila gresaka
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke