Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2014, 12:05   #19
piiirrr
Novi član
 
Član od: 5.9.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 8 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Seagate Barracuda

Citat:
Damiao kaže: Pregled poruke
Treba obratiti pažnju da se na nekim modelima Seagate diskova zapravo i ne radi o diskovima tog proizvođača već o Samsung Spinpoint diskovima, a oni su ti koji crkavaju relativno često. Prepoznaju se jer pored Seagate oznake imaju i gorepomenuti Spinpoint. Seagate je kupio Samsungov odeljak za proizvodnju HDD-ova, otuda i ovaj "kuriozitet". Barracuda je naravno pravi Seagate brand, tj.model i jedan je od najkvalitetnijih diskova u tom cenovnom rangu na našem tržišu. Ovo naravno pričam iz ličnog iskustva, mada čisto sumnjam da se ono razlikuje od stvarnog stanja na tržištu jer mi je mnogo diskova prošlo kroz ruke.
Ne znam odakle ovakav zakljucak.
Licno posedujem 2 HDD SAMSUNG Spinpoint F3 103SJ jedan koristim za sistem i storage drugi samo za storage.Pored njih imam i WD od 500 GB Blue i Samsung je brzi poprilicno.
Oba samsung harda imam preko 3 godine i ni najmanji problem sa njima.
Sistemski je odvojen po particijama 107GB,412GB,412GB.Ovu particiju od 107 GB sam toliko forsirao upisom da to nije realno.Non stop se nesto download-uje sa interneta i nikakav problem nema, health 100% oba samsunga rade bez greske.
U drugom racunaru imam Samsung SSD 840 EVO 120GB i takodje sam se odlucio za samsung brand jer su bolji od ostalih.
Samsung vazi kao odlican proizvodjac hard diskova.Tako da ako uz seagate HDD dobijate zapravo samsung kvalitet, to moze da bude samo premija.

Poslednja ispravka: piiirrr (9.11.2014 u 22:48)
piiirrr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke