Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2008, 17:31   #7
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Program za izgovor teksta na Srpskom jeziku?

Citat:

Pa moze da posluzi ako ti nije "gadno" da glas A slusas interpretiran "po engleski" kao AE jer lokalizovane verzije za srpskohrvatskobosanskocrnogorski jos nema i pitanje je da li ce je ikad biti u izdanju koje bi odgovaralo duhu nasih jezika.


Re:

Hm, JESTE mi GADNO da glas A slusam kao "AE" !

Do djavola, ovo je tacno jedna od tema u kojoj bih rado sam seo i prionuo na posao da napravim samostalan plug-in za "izgovor" NASIH glasova, samo nisam programer TE vrste i jednostavno ne znam to da uradim

P.S. (retoricno) prosto ne mogu da verujem da se Srpsko Izdavacko drustvo Prosveta (ili neko slican) ili (kako se tacno zove - "Projekat Rastko") odnosno NEKO od njih do sada jos nije setio da uradi nesto slicno tome...

Znam za nekoliko programa namenjenih za slepe, ali svi oni imaju ovakvu-ili-onakvu vrstu hardverske zastite (Hard Lock ili sl.) tako da (meni) isti nisu "zgodni".

Meni ne treba ovakvo nesto ni za kakvu profesionalnu upotrebu, samo bi mi "dobro doslo" kada naidjem na neku "tonu" teksta koju me mrzi da citam od pocetka do kraja nego bih zeleo da se "zavalim u fotelju" i pustim racunar da mi "izcvrkuce" isti ...
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke