tema: Slusalice
Prikaz jedne poruke
Stara 17.4.2021, 14:38   #160
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

@DiNDiNBrE

Isplate se, deluje da su dobro ocuvane.
Ali to su retro slusalice sa unikatnim zvukom (srednji su detaljni, ''kremasti'' i muzikalni), pa je pitanje da li ce bas svako biti zadovoljan sa njima posle drugacije tjunovanih SL Evo. Imaju dobar i dovoljno jak bas, visoki su ''na mestu'' ali su srednji ono sto ove slusalice cini unikatnim. Sto se izrade tice, klasicna AKG skola - udobne, trajne, zilave i solidno napravljene, ali bez nekih ''premijum'' materijala. Ali cim traju toliko dugo, to nesto znaci.

Ovde imas vise informacija o njima, sve je lepo objasnjeno, i taj primerak iz oglasa je 99% MP verzija (po misljenju mnogih, zvucno najbolja). Moje su takodje MP.

Ali mislim da postoji realna mogucnost da nece zvucati ubedljivo preko Lusya DAC, kao sto to mogu preko neke retro zveri od pojacala ili DAC/AMP combo uredjaja sa jakim pojacalima. Mislim, moguce je da ce zvucati dovoljno glasno i generalno ''ok'' ali ipak relativno mrtvo i bez faktora odusevljenja, odnosno vise kao neke prosecne, dovoljno dobre sluske i to je to. Oni koji su upuceniji u svet retro slusalica i tih AKG modela tvrde da fantasticno zvuce tek uz odredjena retro (70s/80s) pojacala, sa visokim izlaznim impedansama ali to je neka druga i komplikovanija tema.

Uz dodatnu napomenu da ce ti trebati 6.35 to 3.5 adapter da bi ih povezao na mali Lusya DAC. Tako da dobro razmisli da li ces te AKG ili neke druge sluske.

Jastuci mogu da se menjaju na velikoj vecini slusalica ali to skoro uvek donosi promenu zvuka, bar za neku nijansu. I tu je pitanje da li ce zvuk biti bolji, losiji, sidegrade a na kraju je i subjektivno. Naravno, ako se jastuci zamene originalnim, potpuno istim, onda ce i zvuk ostati isti ali najcesce se radi o klonovima sa AE ili u najboljem slucaju o Brainwavz modelima.

Npr. moje AKG su stigle sa nekim novim ali jeftinim kineskim, veoma malim i plitkim jastucicima, i sa njima zvuk nije bio tako dobar i ubedljiv kao kada sam stavio vece i kvalitetnije jastuke sa AE.

Poslednja ispravka: HSVstoned (17.4.2021 u 15:05)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
DiNDiNBrE (17.4.2021)