Prikaz jedne poruke
Stara 13.5.2018, 18:27   #1
Delluci
Član
 
Član od: 7.4.2014.
Poruke: 43
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Da li je grafička gotova i koju novu izabrati?

Pozdrav svima, igram ja CoD pre neki dan kad ono zaledi se slika pa se ugasi ekran i tako ja par puta restartujem komp, ni kraj pameti da je crkao kuler na grafičkoj (Powercolor AMD Radeon HD 6570 1GB). Vidim svaki put sve brže slika crkava od trenutka paljenja, otvorim kućište i shvatim da ne radi onaj očajan fabrički kuler.

Naručim jači kuler (za to vreme je grafička stojala na stolu), priključim ga direktno na matičnu jer zahteva 3 pin koji na grafičkoj ne postoji, već samo 2 pin i radi tako ventilator lepo, taman se ponadam da je sve ok kad priključim monitor i pri paljenju kompa ekran se samo osvetli, znači postoji neki kontakt ali ništa od prikaza slike.

Zašto sad kad sam nakon par dana priključio novi kuler grafička ne radi a tad kad sam primetio da je kuler crkao radila je čak i kad sam sklonio kuler (samo na minut)? Da li su to baš bili njeni poslednji trenuci života? Može li se nekako proveriti pa popraviti, nešto zalemiti ili to je to na fazon za smeće odmah?

Napominjem da sam proverio sve najmanje 5 puta, nigde se nisam zeznuo, monitor radi i sve je dobro priključeno, nema šta.

Koju sad kupiti do 6000 dinara, bukvalno samo neka slična za starije igre i za grafičke programe mi treba?

GeForce GT710 Gigabyte 1GB DDR3 ili AMD Radeon R5 230 Gigabyte 1GB GDDR3?

Napominjem da je CPU Intel Pentium G620 2.66GHz (dual core) što znam da je smešno ali u kombinaciji sa ovom Radeonkom ja sam igrao do 2017. sve igre lagano na 30 FPS (nisam neki zahtevan lik, samo želim da je "igrivo"). Tako da bih neku slično voleo da nađem sada.
Delluci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke