Prikaz jedne poruke
Stara 1.4.2018, 8:38   #19
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: OS za kontejner?

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Juce je drug dobio na poklon bas stari Sony Vaio PCG-8P1M (Intel Pentium 4 na 2,8mhz, 512 ram, 80gb I neka intelova integrusa.) Instaliran je XP- sp2, I sve radi prilicno brzo osim sto prilikom pokusaja posete bilo kom sajtu izbacuje upozorenje za invalidan sertifikat I nesigurnu konekciju. Ima li neko bilo kakvu ideju Kako da ovu kantu opravim dovoljno da se sa nje moze surfovati, gledati stream I poneki film sa harda? To je sve sto treba mom drugu, pa ako bilo ko ima ideju neka izbaci, pa I prelazak na neki Linux nije problem. Hvala.
Ako je pravi Pentium 4 a neka kerefeka tipa Celerona, neka doda još rama, to je ddr1, nije skup polovan, i neka instalira XP sp3. Mada bih ja, zbog Interneta, metnuo na takvu mašinu Puppy Linux ili neki sličan lite linuks, jer pod windowsom koji god da staviš, usrećiti se sa surfom nećeš. Moj stari dobri Dell GX260, kome sam dodao dva harda od po 160gb, PATA, jer sata nema na tako starim mašinama, cela 2gb rama, nvidijinu Geforce 6200 karticu sa 128MB je pod pendžerima, i to kako XPsp3, ali i Win7 32bita surfovao kao da vuče tanker, tenk i pedeset džakova sa krompirom. Na lite linuksima je bila druga priča, ali ne baš drastično druga. Jednostavno, geometrijska progresija sadržaja na netu, ne optimizovani kod svega, počevši od samog OS-a, preko browsera, i svega ostalog prosto tera na kupovinu barem dual core.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke