Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2007, 18:38   #10
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Koji je najpogodniji fakultet da se studira posle 35-te godine?
Pa u suštini, ti ćeš završiti i pre i posle 35. nešto što te interesuje i nešto što voliš... S druge strane, ako gledaš samo praktičnost diplome u smislu boljeg položaja i veće plate na radnom mestu, a želiš da završiš to u kratkom roku, pokušaj sa nekom od viših škola... Pogotovo je velika prednost boljonjska deklaracija koja je od skoro uvedena.
Pošto vidim da si iz Parmenca kod Čačka , mogu da ti preporučim Tehnički fakultet u Čačku, gde možeš uz malo truda završiti fakultet, smer Industrijski Menadžment. Problem može biti matematika, fizika ili eventualno redovne vežbe i predavanja za koja bi morao da odvojiš bar 3 dana sedmično po 5 sati... Na istom fakultetu imaš i višu školu, odabir smerova je odličan... Kao prvo:
- industrijski menadžment - najlakši smer na višoj školi, najviše zahteva odgovornost i pojavljivanje na predavanjima, za skoro svaki predmet su na raspolaganju kolokvijumi, pa samim tim se zahteva redovno pojavljivanje na njima (ako želiš da ispit položiš na lakši način)...
- tehnička grafika - odličan smer! Ono što mi se najviše dopada, to je praktična nastava gde se vežbe odvijaju na principu: svako ima svoj kompjuter, radi se u programima za vektorsku i rastersku grafiku, a za prakse vode studente u neki dizajn studio, firmu, gde se direktno može videti štampa i sve ostalo što uz to ide... Problem može biti hemija koja je zaista obimna i polaže se iz 12 kolokvijuma...
- mašinski smer - najpogodniji ako radiš u nekoj od čačanskih firmi pa ti treba viši stepen obrazovanja za taj smer, i ovaj smer ti preporučujem ako već imaš iskustva u mašinstvu, a pogotovo po pitanju crtanja tehničkih crteža, kako ručno, tako i u Auto Cad-u...
- elektrotehnika - ne znam šta posebno da kažem, osim da je mnogo lakše nego na fakultetu... Ali ipak, elektrotehnika je elektrotehnika..
- industrijska informatika - lak, interesantan... Meni se ne dopada zbog programskih jezika, C++ i Pascal, ali ako te to zanima, zašto da ne... Ništa posebno teško. E sad... ljudi se zaleću za ovaj smer zato što im zvuči lepo, ili misle kad završe biće eksperti ili šta već... Malo je širok pojam ta industrijska informatika, nije mi baš najjasnija svrha i "šta raditi posle", ali ako neko u tome nađe perspektivu, zašto da ne...
Mogu ti reći da ima puno ljudi preko 40 godina koji studiraju kako na fakultetu tako i na višoj školi, a bilo je slučajeva da roditelji studiraju istovremeno sa svojom decom Takođe znam za slučaj jedne bake od 70 godina, koja je čini mi se prošle godine diplomirala na Pravnom fakultetu Zaključak: nikad nije kasno, pitanje je samo koliko si spreman da stigneš do cilja...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke