Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2007, 15:09   #6
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Ja sam student jedne od grdila visih skola (da nekazem jedne od JACHIH-ali to je bila njihova promocija,promocija glavesina)

NEma tu nikakvog veceg prakticnog usavrsavanja i ucenja u odnosu na fakultete , verujte mi barem ja znam!

Vise skole zobilazi u velikom luku (i ja bih to uradio da sada upisujem faks) jer ces se isto muciti u kracem vremenskom periodu,to jest isti broj ispita ces imati a diploma ti je manje cenjena....

By the way,sada je rang diploma visih skola "Bachelor diploma"
a faksova "Master" tek toliko da ti neko nemaze oci da ces sa visom skolom imati MAster diplomu (kao sto su nama pred upis)
Kolicina znanja koju steknes u toku skolovanja na fakultetu ili visoj skoli najvise zavisi od toga koliko si se cimao da ucis (na fuckultetu i "sa strane"). Ovo sto pricam se odnosi na racunarstvo i informatiku. Imas individua koje studiraju FON, a opet znaju daleko manje od pojedinih studenata Beogradske Poslovne Skole (BPS) (bivse "Vise poslovne"), zato sto ih nesto manje interesuje. Ja, koji zavrsavam odsek informatika na toj istoj BPS (ostao mi je jos 1 ispit), mogu reci da nikada necu reci nijednu ruznu rec na racun te skole koja je na VEOMA losem glasu. To sto se prica po novinama o korupciji i prodaji diploma je uglavnom tacno, ali se sve to odnosi na smerove pored informatike (menadzment, marketing, carine...). Na informatiku se godisnje upise (u najboljem slucaju) 50 ljudi (od 2500 koliko skola prima) i sve te ljude uglavnom interesuje to cime ce se baviti. Ono sto je kljucno kod izucavanja informacionih sistema i baza podataka (na sta je stavljen akcenat na BPS) je ucenje kod kuce - "sa strane" - i ovo vazi za sve fakultete koji se bave informatikom. BPS ti daje sasvim solidnu teorijsku osnovu, a ostavlja ti DOSTA vremena da ucis i usavrsavas se kod kuce (imam gomilu knjiga na temu SQL Server-a, administracije baza podataka... sto u eletkronskom, sto u stampanom obliku). Profesori su odlicni, izuzetno strucni i od njih mozes brdo toga da naucis, jer nisu iskompleksirani i ne vide te kao konkurenciju (kao sto je slucaj na jacim fakultetima), pa su voljni da ti objasne i pomognu koliko god da ti treba (naravno, ako im trazis).

Dakle, da rezimiram: Glavna razlika izmedju BPS i jacih fakulteta je u tome sto na BPS ces najlakse dobiti 6 i diplomu, ali za visu ocenu moras da se ITEKAKO pomucis (znam iz licnog iskustva). Ne verujte pricama kako se na BPS nista ne uci, jer to jednostavno nije istina (barem na informatici)...
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke