Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2015, 1:38   #9
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Sony Xperia ZR - Da li kupiti?

Koristim ZR, evo, godinu dana. Da li je savršen telefon? Naravno da nije.
Kamera mu je, ajd' da kažem, mogla bi biti i bolja. Po danu fotke su podnošljive ali pri smanjenoj vidljivosti su dosta loše. Istina, koristim DSLR, tako da kameru na telefonu nisam nešto preterano koristio.
Za ekran kažu da je loš, jer ima "isprane boje i loše uglove vidljivosti". Ja kažem da ekran ima realne boje i izuzetno je prijatan za gledanje. Za uglove vidljivosti ću početi da se brinem kad počnem da koristim telefon pod uglom od 45 stepeni. Vidljivost na suncu je odlična, pri 90% jačine osvetljenosti.
Slobodne memorije ima oko 5 GB, ubacio sam SD od 32 GB i još nisam ni blizu da ih popunim.
Što se performansi tiče, telefon leti. Nema bagovanja, nema zakucavanja, nema restartovanja. Koristim ga sa Nova Launcher-om, imam gomilu vidžeta pravljenih sa Zooper-om, ni da štucne. Igre ne igram (na telefonu) pa to ne mogu da komentarišem.
Došao je sa JB 4.1, imao je update na 4.2, 4.3 sam preskočio, trenutno je na 4.4.4 i čekamo zvanični Lollipop.
S obzirom da mnogi kukaju da su, zbog raznih razloga, morali da restartuju svoj telefon, mogu da kažem sledeće: moj Sony, model Xperia ZR, bio je restartovan prilikom nadogradnje na JB 4.2 i bio je restartovan prilikom nadogradnje na KK 4.4.4, to jest dva puta za godinu dana.
Trenutno je situacija ovakva:


Da li je LG G2 bolji? Nemam pojma, nisam ga koristio. A kako stvari stoje, neću ga ni koristiti, jer će mi i sledeći telefon biti Sony.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke