Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2020, 5:37   #1
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom 3 komponente (cpu, mobo, ram)

Nakon što sam propustio šansu za R7 2700x pre nekih 6-8 meseci, sad mi se pruža iznenadna prilika da zamenim 9 godina star i5-2400 za nešto što bih, nadam se, ponovo koristio 7-9 godina uz lagane nadogradnje tu i tamo...

Neki moj plan je:
R7 3700x - nekih 40k
x570 ploča zbog dugotrajnosti i nadogradnje - vidim najjeftinija je MSI X570-A PRO za nekih 20k
32 gb ram ili 2x 16 tu već nisam pametan, znam da bolje radi ako imaš 2 komada, ali svakako bih dodao za ~mesec dana još toliko šta god da uzmem. Mislim da je možda bolje uzeti 32 pa dodati 32 jer je mesec dana kratak rok? Možda pc3200?

Budžet je ograničen - štedeo bih dalje al bojim se prodaće zalihe i za mesec dana mogu da se slikam ako ne uvezu nove; bilo bi daleko lakše odlučiti za ram ako uštedim na ploči. Ne znam koliko bi x470 ili B450 neka bolje legla, da ne moram da radim update biosa (nemam amd procesor jelte), da podržava 128gb ram (tu i tamo snimam gameplay u OBS, pravim neke video lekcije, malo crtam, programiram, do sad mi je 16 radilo ok al sad pucam na minimum 64 do kraja juna jer volim da koristim Chrome).

Imam Seasonic 620w napajanje, malo je ostarilo al kontam da će raditi, 3700x je 65w. Imam ssd za sistem, 2x 1tb hardove... mehaničku tastaturu, 2 monitora, grafiku koja još nije crkla... tako da bi to bilo to da skočim sa 2gen i5 na R7.

Ovaj sadašnji bih verovatno prepravio u nešto bez grafičke tipa linux compiler, dys nas ili neki epek. Razmišljao sam da prodam al nema tu nekih para da se izvuče a rezervna mašina uvek dobro dođe ako ništa za bekap.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
bokela (10.5.2020)