Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2007, 21:41   #9
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Zaputio sam se ka prostoriji iz koje sam video da je hemičar izašao. Unutra je, na stolu, stajao Astrolit, koji sam uzeo i izašao iz sobe. U blizini hemičarevog tela sam video ventilacioni otvor koji se nalazio u dnu zida. Otvorio sam ga i uvukao se unutra. Na podu je ležala koverta sa novcem, verovatno Merkurijevim. Strpao sam je u džep ne prebrojavši njen sadržaj.

Moj zadatak je bio obavljen, te sam se istim putem vratio natrag na plažu, a odatle ne ulice Santa Monike. Odlučio sam da ostavim pacera čiju sam grešku ispravio da se još malo krčka. Ipak ne bi bilo zabavno da mu odmah skratim muke, zar ne? Umesto toga sam rešio da pokušam da pronađem Eovu devojku Lili.

Posle kraće potrage sam uspeo da dođem do kafe – restorana koji je Lili ranije posećivala. Ušao sam unutra i zatekao prijatan lokal u kome su bile dve mušterije za šankom i jedna sa strane. Za kasom je stajala oniža, sedokosa bakica sa naočarima na nosu. Bio sam malo skeptičan u vezi sa svim ovim jer je trebalo da ja, monstrum, priđem nekom od ovih ljudi i zatražim informacije o nestaloj devojci. Posle kraćeg razmišljanja sam to i uradio. Prišao sam bakici i obratio joj se. Međutim, na moje ne suviše veliko iznenađenje, ona se stropoštala na pod pogođena srčanim udarom koji je, očigledno, izazvala pojava moje malenkosti.

Baba je bila na zemlji, a niko od prisutnih nije obraćao pažnju na to, pa sam odlučio da to ne uradim ni ja. Na pultu iza mrtve kasirke je stajala crna, kožna torbica koju sam pokupio pošto sam preskočio šank, na šta se, takođe, niko nije posebno obazirao. U torbici sam našao tri stvari. Prvo, Lilinu fotografiju koja je prikazivala vitku, riđokosu devojku. Druga stvar su bili ključevi od kola, a treća kauciona menica koja je glasila na ime izvesnog Ralfa Totena. Sledeći korak je svakako bio pronaći njega, pošto je očigledno na neki način bio povezan sa Lilinim nestankom.

Jedini odgovor koji mi se nametao je bila poseta Arturu Kilpatriku čiju sam reklamu video ranije. Ako je neko mogao znati nešto o osobi koju tražim onda je to bio on. Uostalom, on je i izdao menicu na Totenovo ime.

Kilpatrikova firma se nalazila u blizini restorana. Ovog puta sam se pažljivo sklanjao ljudima sa puta da se ne bi ponovio incident sa bakicom.

Ušao sam u Arturov lokal. Gazda je bio unutra, oličen u obliku debele, masne telesine sa ogromnim brkovima, naočarima iz osamdesetih i masnom kosom. Prošao sam mu iza leđa i pročačkao podatke na obližnjem računaru. Ispostavilo se da je Ralf Toten privođeni da muje zaplenjen crveni automobil marke Thunderbird, koji je prebačen na obližnji parking. Odlično, pomislio sam, Ovi ključevi su sigurno od tog vozila.

Zatim sam se okrenuo ka Arturu i započeo konverzaciju sa njim ne bih li video njegovu reakciju na moj izgled.

Sinko, rekao mi je, nadam se da se nisi takav rodio. Reci mi, to je sigurno neka nova moda, kao pirsing i tetoviranje, zar ne?

Poslednja ispravka: Maladikt (8.12.2007 u 21:51)
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
PAIN (10.12.2007)